Strona główna » Oświata, kultura, OSP » Ośrodek Pomocy Społecznej
4
kwi
2017

Warsztaty ozdób wielkanocnych z seniorami

W pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach uczestniczyli w warsztatach rękodzieła artystycznego. Wielkanocne ozdoby tj. kolorowe koguciki czy kartki świąteczne powstały w Dziennym Domu „Senior –WIGOR” w miejscowości Górki – Sypniewo.

Dzienny Dom „Senior-Wigor”, mieszczący się w budynku byłej szkoły podstawowej, działa od 30 grudnia 2015 r. i skupia dwudziestu pensjonariuszy w jesieni życia, aktywizując ich do podejmowania twórczych działań oraz zapewniając uczestnictwo w życiu kulturalnym regionu.

Podczas zajęć pod czujnym okiem instruktora i utalentowanych seniorów, dzieci uczyły się wykonywać kartki metodą Irys Folding polegającą na układaniu wzorów z kolorowych  nachodzących na siebie pasków papieru. Technika pracy zaproponowana przez osoby prowadzące spotkanie bardzo zaciekawiła uczniów. Z dużym zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania, a efekty pracy były imponujące. Było co podziwiać!

Wyjazd był nagrodą za udział w konkursach oraz za zaangażowanie na rzecz szkoły w pracę dodatkową, wykraczającą poza postawę programową.  Inicjatorem warsztatów była Pani Małgorzata Kozicka – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża. Działalność wolontariacka i kultywowanie tradycji wpisują się w misję OPS, a jednocześnie należą do priorytetów szkoły w obszarze działań o charakterze wychowawczo- profilaktycznym. 

  • Warsztaty ozdób wielkanocnych z seniorami
Wiadomość opublikowana przez: Administrator