Strona główna » Inwestycje
20
lip
2017

Kolejny odcinek drogi przez Kupiski zostanie wyremontowany

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku będzie przeprowadzony remont Drogi Wojewódzkiej nr 645 biegnącej przez Kupiski. W środę Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku ogłosił przetarg na remont nawierzchni jezdni.

Dzięki dobrej współpracy z PZDW i licznym staraniom włodarza gminy Łomża, remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku 845 metrów w Kupiskach ma zostać przeprowadzony w sposób kompleksowy. Najpierw usunięta zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni oraz chodników, które wykonane zostaną na nowo, podobnie jak wjazdy na posesje. Zakres planowanych robót przewiduje także wykonanie od nowa całej infrastruktury podziemnej wraz z odwodnieniem, a także oczyszczenie przydrożnych rowów. Projekt odwodnienia drogi zostały wykonany na koszt gminy.

Jeżeli nie wystąpią opóźnienia przy procedurze wyłaniania wykonawcy, to remont powinien zakończyć się w październiku 2017 roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wykonawca wybrany przez PZDW wykonał nową warstwę ścieralną z masy odpornej na koleinowanie na odcinku długości ok. 600 m. tj. od skrzyżowania z ul. Jednaczewską w kierunku Łomży.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator