Strona główna » Inwestycje
21
lut
2018

Umowa na przebudowę drogi w Mikołajkach podpisana

Wójt Piotr Kłys podpisał z prezesem firmy BIK Projekt Sp. z o.o. Robertem Skarżyńskim umowę na przebudowę drogi w Mikołajkach. To inwestycja, której mieszkańcy wsi długo wyczekiwali.

Zgodnie z podpisaną umową, roboty budowlane rozpoczną się 8 maja. Zakres zaplanowanych prac obejmuje całkowitą rozbiórkę istniejącej nawierzchni i budowę nowej 6-metrowej jezdni w krawężnikach z chodnikami, wymianę pokryw i włazów na studniach kanalizacji oraz wykonanie wjazdów na posesje. W ramach robót zostanie wyasfaltowana równiez pętla autobusowa przed świetlicą.
- To kolejna wioska po Grzymałach Szczepankowskich, w której kompleksowo modernizujemy infrastrukturę drogową – mówi wójt Piotr Kłys. – Skończy się utrapienie mieszkańców Mikołajek związane z wymijaniem dziur i ryzykiem uszkodzenia pojazdów, a piesi będą bezpiecznie poruszali się po nowych chodnikach.
Zadowolenia z inwestycji nie krył obecny podczas podpisania umowy sołtys wsi Mikołajki Wiesław Chojnowski, który zadeklarował pomoc i chęć współpracy przy jej realizacji. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na koniec lipca tego roku.

 

  • Umowa na przebudowę drogi w Mikołajkach podpisana
  • Umowa na przebudowę drogi w Mikołajkach podpisana
Wiadomość opublikowana przez: Administrator