Strona główna » Inwestycje
27
cze
2018

Nowe oblicze Zawad

Zawady, w których od kilkunastu lat nie były wykonywane inwestycje, doczekały się nowych dróg. Mimo, iż jest to realizacja pierwszego etapu z dwóch założonych - widoczne są już jej efekty.

Budowa ulic Polnej i Krótkiej w Zawadach była bardzo dużym wyzwaniem, zarówno ze strony Urzędu Gminy jak i mieszkańców. Jednak ta współpraca przebiegała pomyślnie. Prace wymagały znacznego nakładu finansowego i wielu etapów przygotowań.

W ramach prac zostało wybudowane ponad 300 metrów nowej, trwałej nawierzchni z kostki, chodniki oraz wjazdy wraz z kanalizacją deszczową. Bardzo ważnym elementem dla bezpieczeństwa mieszkańców i komfortu ich życia było wykonanie w 2017 roku nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia ulic.

Dotychczas Gmina przeznaczyła na to zadanie kwotę w wysokości ponad 977 000 zł, w tym ponad 300 000 zł na odszkodowania. Dzięki wybudowaniu dróg zmieniło się całkowicie oblicze tej części wsi, ponieważ mieszkańcy od których wykupiono konieczne pod budowę tereny, teraz mogli wykonać nowe ogrodzenia swoich posesji. Wszystko to – droga, ogrodzenia, światło - daje przestrzeń i niezwykle podnosi estetykę Zawad. W ten obraz wpisuje się również wykonane w 2016 roku boisko, do którego przy okazji budowy ulicy Polnej wykonano szeroki chodnik.

Kolejny etap poprawy stanu dróg w Zawadach to przystąpienie do budowy ulic Konarskiej i Bocznej.  W 2016 roku uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Pierwsze nakłady finansowe Gmina poniosła już w 2017 i 2018 roku wypłacając prawie 386 000 zł odszkodowań mieszkańcom za grunty przejęte pod poszerzenie pasa drogowego. W tym roku planujemy też przystąpić do pierwszych robót, czyli wykonać oświetlenie ulic.  Natomiast drogę i kanalizację deszczową - w zależności od decyzji Rady Gminy i uchwalenia budżetu - rozpocząć w roku 2019.

Plany dotyczące Zawad nie kończą się na wyżej wymienionych ulicach. Kolejnym etapem będzie opracowanie dokumentacji i przystąpienie w najbliższych latach do budowy ulic Akacjowej i Łąkowej.

  • Nowe oblicze Zawad
  • Nowe oblicze Zawad
  • Nowe oblicze Zawad
  • Nowe oblicze Zawad
  • Nowe oblicze Zawad
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.