Strona główna » Inwestycje
28
cze
2018

Stare Sierzputy już niedługo z nową drogą

Przekazanie placu budowy to kolejny etap wykonania drogi w Starych Sierzputach, w których od kilkudziesięciu lat nie były prze Gminę wykonywane żadne inwestycje. Przypomnijmy, że w kwietniu została podpisana umowa miedzy Gminą, a firma BIK-Projekt.

W ramach przebudowy drogi wykonane będą, na odcinku 1,06 km: nowa bitumiczna nawierzchnia szerokości pięciu metrów i nowoczesne oświetlenie od wsi, aż do drogi krajowej (a we wsi wymienione wszystkie stare lampy na energooszczędne).  W samej wsi przebudowane będzie odwodnienie, wybudowana sześciometrowa jezdnia w krawężnikach i obustronne chodniki oraz wjazdy na posesje z kostki polbruk. Przejście nad stawem zabezpieczone zostanie barierami typu olsztyńskiego.

Jak zapewnia wykonawca - roboty zaczną się w najbliższych dniach. Warto dodać, że - uwzględniając wniosek mieszkańców - urobek ze  sfrezowanej nawierzchni zostanie przeznaczony na polepszenie stanu dróg w rejonie wsi. W pierwszej kolejności zostanie nim utwardzona nawierzchnia placu wiejskiego przy altanie nad stawem.

Powyższe roboty będą kosztować ponad 1 650 000 zł, jednak nie jest to kwota ostateczna jaką Gmina musi przeznaczyć na przebudowę drogi w Starych Sierzputach, ponieważ należy jeszcze przewidzieć odszkodowania za kilka działek, które zostaną przejęte pod pas drogowy oraz opłacić inspektorów nadzoru.

Przebudowa drogi jest również okazją do uregulowania stanu prawnego terenu zajętego pod drogę i infrastrukturę techniczną. Obecnie droga, wodociąg oraz sieć telefoniczna na odcinku kilkuset metrów wykonana jest na gruntach prywatnych. a będzie przeniesiona w pas drogowy.  Przewidywanym terminem zakończenia prac jest koniec października 2018 roku.

  • Stare Sierzputy już niedługo z nową drogą
  • Stare Sierzputy już niedługo z nową drogą
  • Stare Sierzputy już niedługo z nową drogą
  • Stare Sierzputy już niedługo z nową drogą
  • Stare Sierzputy już niedługo z nową drogą
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.