Strona główna » Inwestycje
28
cze
2018

Inwestujemy w infrastrukturę instytucji kultury

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża i Gminny Ośrodek Kultury w Pniewie są jednostkami, które prężnie funkcjonują. Kierunek działań związany z kulturą jest mocno rozbudowywany, a wynika to z potrzeb, jakie mają mieszkańcy. W związku z trym, placówki te są stale rozwijane i prowadzonych jest wiele inwestycji po to, aby jak najlepiej służyły lokalnej społeczności.

Zwiększenie funkcji animacyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie

Projekt realizowany w ramach programu „Infrastruktury Domów Kultury”, współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. W dniu 27 czerwca b.r. dyrektor Gminnego Ośródka Kultury w Pniewie pan Jerzy Sęk podpisał umowę na współfinansowanie realizacji projektu.

Celem projektu jest modernizacja obecnego budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie. W jego zakresie jest wykonanie elewacji budynku wraz z ociepleniem stropu i wymiana 3 szt. drzwi (2 szt. zewnętrzne i 1 szt. wewnętrzne). Oprócz modernizacji placówki GOK  projekt zawiera remont sceny mieszczącej się w budynku wraz z zakupem oświetlenia i zestawu nagłaśniającego.

Realizacja projektu ma na celu również zakup wyposażenia scenicznego na potrzeby organizacji imprez plenerowych oraz zakup instrumentów muzycznych.

Realizację projektu planuję się w terminie do końca 2018 roku. Dotacja wynosi 156 000,00 zł, a wkład gminy to suma 52 000,00 zł.  Umowa na realizację zostanie podpisana z końcem czerwca.

 

Projekt p.n. „ Utworzenie Klubu Senior+ w Pniewie”.

Projekt dofinansowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2018 Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Od kwietnia b.r. trwa realizacja części inwestycyjnej projektu polegająca na remoncie budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie na potrzeby utworzenia Klubu „Senior+”. W ramach inwestycji została wyremontowana sala główna, łazienka, schody wewnętrzne, schody zewnętrzne i pochylnia.  Klub zostanie również wyposażony w meble, sprzęt RTV, AGD oraz niezbędne urządzenia do ćwiczeń. Rekrutacja seniorów z terenu Gminy Łomża planowana jest w czwartym kwartale roku. Klub „Senior+” rozpocznie swoją działalność w roku 2018.

 

Projekt p.n. „ Utworzenie Klubu Senior+ w Podgórzu”.

Projekt dofinansowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2018 Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W dniu 22 czerwca b..r.  Wójt Gminy Łomża podpisał Porozumienie  o dofinansowanie zadania p.n. „Utworzenie Klubu „Senior+” w Podgórzu”.

Celem projektu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym Gminy Łomża.

W celu utworzenia Klubu „Senior+” w miejscowości Podgórze dostosowany zostanie budynek Biblioteki Publicznej Gminy Łomża. Remont będzie polegał na wbudowaniu windy hydraulicznej od zewnątrz budynku (zakup windy, prace remontowo-budowlane, instalacja windy) oraz remont łazienki. Ponadto Klub zostanie wyposażony w meble, sprzęt RTV, AGD oraz niezbędne urządzenia do ćwiczeń. Rekrutacja seniorów z terenu Gminy Łomża planowana jest w czwartym kwartale roku. Klub „Senior+” rozpocznie swoją działalność w roku 2018.

  • Inwestujemy w infrastrukturę instytucji kultury
  • Inwestujemy w infrastrukturę instytucji kultury
  • Inwestujemy w infrastrukturę instytucji kultury
  • Inwestujemy w infrastrukturę instytucji kultury
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.