Strona główna » Dla mieszkańców » Komunikaty
5
lip
2018

Zakończenie I etapu pracy komisji ds. suszy

Komisja ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych powstałych z wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych – suszy – w 2018 roku zakończyła I etap prac.

Mieszkańcy złożyli ponad 250 wniosków z terenu całej gminy. Spotkania odbyły się dniach od 2 do 5 lipca br. w Siemieniu Nadrzecznym, Modzelach Starych, Jednaczewie i Mikołajkach.

Szkody powstałe w wyniku suszy dotyczyły przede wszystkim upraw jęczmienia jarego, kukurydzy, przeżyta i traw.

Komisja gminna przeprowadziła lustrację na miejscu wystąpienia szkód i dokonywała szacunków. Kolejnym etapem będzie sporządzenie zbiorczego zestawienie strat z terenu danej gminy i przekazanie wraz z protokołami do wojewódzkiej komisji ds. koordynacji szacowania strat. Zestawienie jest podstawą wystąpienia wojewody do ministra rolnictwa o uruchomienie preferencyjnych linii kredytowych dla poszkodowanych rolników. 

W skład komisji powołanej przez Wojewodę na wniosek Wójta Gminy Łomża Piotra Kłysa weszli przedstawiciele Urzędu Gminy Łomża, Ośrodka Doradztwa Rolniczego i Izb Rolniczych.

 

  • Zakończenie I etapu pracy komisji ds. suszy
  • Zakończenie I etapu pracy komisji ds. suszy
  • Zakończenie I etapu pracy komisji ds. suszy
  • Zakończenie I etapu pracy komisji ds. suszy
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.