Strona główna » Inwestycje
6
gru
2019

Otwarcie ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach

- Oddawana dziś do użytku droga jest największym i zarazem najdroższym zadaniem, jakie przyszło nam realizować – mówił wójt Piotr Kłys na uroczystym otwarciu przebudowanej ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach, które nastąpiło 6 grudnia 2019 r. – Całkowity koszt zadania to prawie 5 mln 700 tysięcy złotych, z czego połowa została sfinansowana ze środków zewnętrznych.

Nie udałoby się zrealizować tak dużej inwestycji, gdyby nie dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych 2018. – Jest to pierwszy, wprowadzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości fundusz, który realizuje wyprzedzające finansowanie, co jest nieocenionym wsparciem dla każdego samorządu przy realizacji każdej inwestycji – informuje wójt Piotr Kłys.

W wyniku prowadzonych prac – ku uciesze mieszkańców, którzy na ten remont czekali wiele lat - powstała jezdnia z kostki brukowej o długości 2 km 130 m i szerokości 6 m. Po obu stronach drogi wybudowano szerokie chodniki o długości 4 260 m, wymienione zostało całe oznakowanie, powstały przejścia dla pieszych, zamontowano 3 progi zwalniające i nowe przepusty. Ponadto przebudowano zatokę autobusową.

- Postawiliśmy sobie ambitny cel i ten cel dziś osiągnęliśmy – zwrócił się do przybyłych do Starych Kupisk wójt. – Problemów tj. wąski pas drogowy, wykupy gruntów czy trudne warunki gruntowo-wodne, było dużo, ale jak to kiedyś powiedziałem „problemy to nasza specjalność”. Od tego jesteśmy i chętnie podejmujemy trudne wyzwania, szczególnie w sytuacji, gdy czujemy wsparcie mieszkańców.

Podczas oficjalnego otwarcia drogi, którą poświęcił ks. proboszcz Krzysztof Dąbrowski, wójt dziękował wicemarszałkowi Markowi Olbrysiowi, wykonawcy – firmie PBK sp. z o.o. w Łomży z prezesem Wojciechem Olechniewiczem na czele oraz inspektorom nadzoru – Panu Adamowi Łazarskiemu, Panu Krzysztofowi Podobińskiego, Panu Markowi Sobieszukowi oraz Panu Januszowi Malinowskiemu. Wyrazy podziękowania skierował także do pracowników urzędu – Pana Antoniego Szepietowskiego, naczelnika Wydziału Infrastruktury, Pani Anny Lachowskiej – Skarbnikowi, Pani Doroty Pazik – sekretarzowi Gminy oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację inwestycji osobom, w tym Pani Krystynie Lipińskiej - byłej naczelnik Wydziału Infrastruktury, która wniosła duży wkład w przygotowanie procesu inwestycyjnego. – To oni byli najbardziej obciążeni prowadzeniem tego zadania od strony merytorycznej i czuwali nad prawidłowością prowadzonych, trudnych procedur. Wójt podziękował także radnym gminy za wyrażenie woli realizacji tego zadania. - Niech ta droga dobrze służy nam wszystkim, w szczególności tu mieszkającym - dodał na koniec przemówienia Piotr Kłys.

 • Otwarcie ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach
 • Otwarcie ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach
 • Otwarcie ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach
 • Otwarcie ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach
 • Otwarcie ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach
 • Otwarcie ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach
 • Otwarcie ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach
 • Otwarcie ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach
 • Otwarcie ulicy Armii Krajowej w Starych Kupiskach
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.