Strona główna » Dla mieszkańców
2
sty
2020

Demografia w Gminie Łomża: Więcej urodzeń niż zgonów

W nowy 2020 rok Gmina Łomża wchodzi z nowymi celami, wyzwaniami, ale przede wszystkim z dodatnim przyrostem naturalnym i większą ilością mieszkańców. Może to cieszyć, szczególnie wobec ogólnokrajowego kryzysu demograficznego w Polsce, gdzie od kilku lat obserwuje się przewagę zgonów nad urodzeniami oraz tendencję wyludniania terenów wiejskich.

Według danych Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Łomża w roku 2019 na świat przyszło 127 dzieci, w tym 68 dziewczynek i 59 chłopców. To o 17 urodzeń więcej niż w roku 2018. Dla małych mieszkańców naszej gminy rodzice najchętniej wybierali imiona dla chłopców takie jak: Mateusz, Bartosz, Antoni, Wiktor i Igor, a dla dziewczynek: Maja, Marcelina, Liliana, Julia i Iga. Liczba urodzeń przewyższa o 17 liczbę zgonów, jaką USC zarejestrowało w ubiegłym roku. Aktów zgonu wydano 110, w tym 52 w USC Gminy Łomża.

Na koniec 2019 roku liczba zameldowanych mieszkańców w gminie Łomża wyniosła 11 196, co oznacza wzrost o 73 osoby w stosunku do roku 2018. Taka tendencja utrzymuje się od kilku lat.

Z pozostałych statystyk prowadzonych przez USC wynika, że w 2019 roku 31 par wstąpiło w związek małżeński, natomiast 17 małżeństw zakończyło się rozwodem.

 

Zdjęcia: Madlen Deutschenbaur from Pixabay

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.