Urząd Gminy Łomża

Biuletyn Informacji Publicznej

Obwieszczenie Wójta Gminy Łomża znak: WGP.6220.120.2025 z dnia 08 kwietnia 2026 r.

Łomża, dnia 08 kwietnia 2026 r.

WGP.6220.120.2025


OBWIESZCZENIE – ZAWIADOMIENIE
WÓJTA GMINY ŁOMŻA


Na podstawie art. 49, art. 101 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2025 r. poz. 1691 ze zm.) w zw. z art. 63 ust. 5 i art. 86d ustawy z dnia 03 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2024 r. poz. 1112 ze zm.) Wójt Gminy Łomża
zawiadamia
o podjęciu zawieszonego postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie i modernizacji istniejącego zakładu tj.: budowie budynku rozbioru mięsa z częścią magazynową, dystrybucyjną, sklepem, budynków i obiektów technicznych (w tym m. .in.: myjnia samochodów ciężarowych wraz z serwisem i warsztatem, stacja uzdatniania wody, hydrofornia, zbiorniki paliw, zbiorniki ppoż, zbiorniki na wody opadowe, podczyszczalnia ścieków, portiernia, stacje transformatorowe, magazyn opakowań, wiat na opakowania i na odpady), zagospodarowaniu terenu przy istniejącym zakładzie oraz budowie/przebudowie infrastruktury technicznej na potrzeby zakładu o zdolności produkcyjnej uboju trzody 7000 szt. na dobę i rozbioru 3000 szt. tusz na dobę zlokalizowanego w miejscowości Podgórze na działkach ewidencyjnych 283/8, 283/9, 284/3, 284/4, 284/5, 285/3, 285/4, 285/5, 285/2, 283/15, 283/13, 284/2 i 286/2 obręb Podgórze gm. Łomża.
W dniu 02 kwietnia 2026 r. Inwestor przedłożył do tut. Urzędu raport o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia na środowisko. Zgodnie z dyspozycją art. 63 ust. 5 ustawy ooś zawieszenie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach trwa do czasu przedłożenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Złożenie Organowi wymaganego raportu o odziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko w terminie, spowodowało usunięcie przyczyny zawieszenia postępowania, dając podstawę do jego podjęcia.
Informuję o uprawnieniach wszystkich stron tego postępowania wynikających z art. 10 Kodeks postępowania administracyjnego do czynnego w nim udziału w każdym jego stadium.
Ponieważ w powyższej sprawie liczba stron przekracza 10, zgodnie z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. – o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2024 r. poz. 1112 ze zm.) oraz art. 49 Kodeks postępowania administracyjnego – niniejsze zawiadomienie zostaje podane stronom do wiadomości przez zamieszczenie na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Łomża www.gminalomza.pl/bip oraz wywieszenie na tablicy ogłoszeń: w siedzibie Urzędu Gminy Łomża ul. Marii Skłodowskiej Curie 1a, w m. Podgórze.
Zawiadomienie uważa się za doręczone po upływie 14 dni od daty publicznego ogłoszenia niniejszego obwieszczenia.

Pliki do pobrania:
Data powstania: środa, 8 kwi 2026 14:51
Data opublikowania: środa, 8 kwi 2026 14:53
Opublikował(a): Klaudia Chutkowska
Zaakceptował(a): Klaudia Chutkowska
Artykuł był czytany: 71 razy