Strona główna » Jednostki » Szkoły Podstawowe
10
lip
2021

Młodzi z Konarzyc ratują pszczoły

Dzikie pszczoły potrzebują do życia trzech rzeczy. Po pierwsze - pożywienia, czyli odpowiednich roślin pokarmowych. Po drugie - domu, czyli miejsca odpowiedniego dla nich na gniazda. Po trzecie - trochę świętego spokoju. Młodzi z Konarzyc o tym wiedzą bardzo dobrze i robią wiele, aby inni też o tym się dowiedzieli, a pszczołom żyło się coraz lepiej.

Młodzi mieszkańcy Konarzyc najpierw wysiali i wyhodowali miododajne rośliny takie jak kocimiętkę, oregano, czy żmijowiec, potem zbudowali profesjonalne domki dla dzikich pszczół, a następnie podzielili się nimi z mieszkańcami przekonując przy okazji do działań na rzecz ochrony przyrody. Wśród odwiedzonych przez nich mieszkańców Gminy Łomża był także Wójt Piotr Kłys. Z roślinkami i domkiem dla pszczół Wójta w Urzędzie Gminy Łomża odwiedzili Wiktoria Tadaj, Wojciech Flaga i Mikołaj Wróblewski.

Wójt Piotr Kłys gratulował pomysłu i efektywnej realizacji zadania, z którego pożytek będą miały pszczoły i ludzie. 

Ratowanie pszczół odbywało się w ramach projektu „Młodzi z Konarzyc w przyjaźni z przyrodą”, zrealizowanego w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Projekt przeprowadziła Fundacja EKOSTER, a nadzór merytoryczny nad doborem roślin i budową domków dla pszczół pełnił Ryszard Flaga, prezes Fundacji.

  • Młodzi z Konarzyc ratują pszczoły
  • Młodzi z Konarzyc ratują pszczoły
  • Młodzi z Konarzyc ratują pszczoły
  • Młodzi z Konarzyc ratują pszczoły
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.