Strona główna » Dla mieszkańców
15
lut
2022

100. rocznica urodzin mieszkanki Gminy Łomża

Wójt Piotr Kłys i sekretarz Dorota Pazik w dniu 100. rocznicy urodzin odwiedzili Panią Genowefę Jabłońską – mieszkankę wsi Modzele-Skudosze. Jubilatka i jej rodzina ciepło ich przyjęła. Poza życzeniami od Wójta Gminy Łomża, Pani Genowefa otrzymała pisemne życzenia i gratulacje od Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego i Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Naszej jubilatce dane było przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Genowefa Jabłońska z domu Saniewska urodziła się 15 lutego 1922 r.  w Modzelach-Skudoszach. Wiele w życiu przeżyła i na własne oczy widziała. Przeszła przez zmiany zachodzące w naszej Ojczyźnie na przestrzeni wieku.

Z pewnością może być dumna, myśląc o swoim życiu, które jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Jubilatka wychowywała się w rodzinie wielodzietnej- 9 dzieci, ojciec- Jan, matka- Feliksa. Całe swoje życie spędziła w Modzelach- Skudoszach. Jako 17- letnia dziewczyna doświadczyła traumy związanej z wybuchem II wojny światowej. Wiele razy wspominała, że straty podczas wojny były ogromne, przede wszystkim cierpieli ludzie. Dom rodzinny Genowefy spłonął podczas wojny. Po wojnie został odbudowany. W wieku 25 lat zawiera związek małżeński ze Stefanem Jabłońskim. Wspólnie doczekali się 4 dzieci- syna i trzech córek. Razem z mężem pracowali na gospodarstwie. Mąż pracował także na kolei. Genowefa z zawodu krawcowa chętnie szyła dla swojej rodziny a także sąsiadów i znajomych. Bardzo lubiła czytać książki zwłaszcza historyczne. Była dociekliwa w zdobywaniu wiedzy. Recytowała długie wiersze. Mąż zmarł w 1993r. W życiu i w pracy bardzo energiczna. Posiada 8 wnuków, 13- prawnuków. Otwarta na dobre relacje rodzinne. Każdego dnia czyta bez okularów. Cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha.

 

  • 100. rocznica urodzin mieszkanki Gminy Łomża
  • 100. rocznica urodzin mieszkanki Gminy Łomża
  • 100. rocznica urodzin mieszkanki Gminy Łomża
  • 100. rocznica urodzin mieszkanki Gminy Łomża
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.