Strona główna » Dla mieszkańców
4
kwi
2017

Program "Rodzina 500 +" ma już rok

Lepszy komfort życia rodzin, zmniejszenie ubóstwa wśród dzieci, mniej osób korzystających z pomocy społecznej, czy zauważalny w kraju wzrost urodzeń – to tylko niektóre, zdaniem rządzących, skutki „Rodzina 500+”. 1 kwietnia 2017 r. minął rok od startu programu wsparcia polskich rodzin.

- 500 plus to program wprowadzony po to, by Polakom lepiej się żyło, żeby polskie rodziny miały godne życie i po to, by w Polsce rodziło się więcej dzieci. – mówiła premier Beata Szydło w Programie I Polskiego Radia, podsumowując rok funkcjonowania programu. Od 1 kwietnia 2016 r. polskie rodziny otrzymują po 500 zł miesięcznie na 2 i 3 dziecko lub też na pierwsze, jeśli dochód na osobę nie przekracza określonej kwoty. 

Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wsparciem z rządowego programu „Rodzina 500 plus” do końca lutego 2017 roku objęto już ponad 3,82 mln dzieci do 18 roku życia. Do ponad 2,57 mln rodzin trafiło prawie 21 mld zł.

W Gminie Łomża ze świadczenia korzysta 949 rodzin. Od kwietnia ubiegłego roku do końca marca 2017 r. na ich konta bankowe wpłynęło łącznie ponad 8 mln 600 tysięcy złotych. „500 +” przyznano 1556 wnioskodawcom, w tym 691 na pierwsze dziecko. Przypomnijmy, że aby otrzymać świadczenie także na pierwsze dziecko, dochód netto na jedną osobę nie może przekroczyć kwoty 800 zł miesięcznie.

- Dzięki programowi dochody gminy wzrosły - informuje wójt gminy Łomża, Piotr Kłys - Jestem przekonany, że przez ten rok poprawiła się też stopa życiowa rodzin, które do tej pory miały trudną sytuację. Dzięki programowi rodzice mogą teraz kupować dzieciom lepsze ubrania, zabierać ich do kina czy zorganizować wakacyjny wyjazd, o którym do tej pory mogły jedynie pomarzyć. 500 + to dobry program, który pozytywnie wpływa na życie naszych mieszkańców.

Obecny okres zasiłkowy trwa od 1 kwietnia 2016 r. do 30 września 2017 r. Wnioski na kolejny okres będzie można składać od dnia 1 sierpnia 2017 r. Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek wraz z dokumentami do 31 sierpnia 2017 r. - wypłata świadczenia za październik zostanie jej wypłacone do dnia 31 października b.r.. Jeśli natomiast wniosek z dokumentami zostanie złożony w okresie od dnia 1 września do 31 października 2017 r - wypłata świadczenia za październik nastąpi do 30 listopada b.r.

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): rodzina 500,

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.