Strona główna » Inwestycje
16
cze
2017

Samorządowcy chcą budowy drogi Łomża - Śniadowo

Wójtowie i burmistrzowie powiatu łomżyńskiego oraz reprezentujący prezydenta Łomżę zastępca, wysłali do Zarządu Województwa Podlaskiego stanowisko, w którym zwracają się z prośbą o zwiększenie środków w budżecie województwa na przebudowę drogi Łomża – Śniadowo. Wniosek jest reakcją na unieważnienie przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich przetargu na wykonanie robót. Kwota jaka została na ten cel zarezerwowana, jest znacznie niższa od najniższej złożonej oferty.

Konwent wójtów i burmistrzów powiatu łomżyńskiego odbył się 14 czerwca 2017 w siedzibie Urzędu Gminy Łomża. Kwestia budowy drogi  Łomża - Śniadowo była jednym z tematów poruszanych podczas spotkania. W przyjętym stanowisku samorządowcy zwracają uwagę na znaczenie tej drogi dla regionu. Jest to najkrótsze połączenie do Warszawy – nie tylko z Łomży, ale również z całego powiatu łomżyńskiego i powiatów położonych w północnej części województwa. To najszybszy szlak łączący Litwę z centrum naszego kraju, a także centrum kraju z Mazurami, Suwalszczyzną i regionami atrakcyjnymi turystycznie, do których dojazd jest głównie przez drogę nr 677. Okoliczności te powodują zapewne, że – według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 roku – jest to droga, którą przejeżdża dziennie ponad 11 tysięcy pojazdów, czyli droga wojewódzka najbardziej obciążona ruchem w tej części kraju i w naszym województwie.

Za szczególnie istotną kwestię uznano wybudowanie odcinka, który będzie omijał miejscowość Konarzyce. Ruch, jaki odbywa się tą drogą – głównie za przyczyną ruchu tranzytowego – jest niezwykle uciążliwy dla mieszkańców Konarzyc mających swoje posesje przy drodze wojewódzkiej nr 677. Podkreślono, że miejscowość Konarzyce jest tak położona urbanistycznie, że przeważająca jej część jest położona wzdłuż tej drogi. Wybudowanie więc obwodnicy Konarzyc jest priorytetem dla naszego regionu i tej części powiatu łomżyńskiego.

- Czuję się w obowiązku, aby pilotować tę sprawę – mówił wójt gminy Łomża Piotr Kłys, na którego zaproszenie w urzędzie zebrali się wójtowie i burmistrzowie.  - Inwestycje na drogach wojewódzkich 677 Łomża - Śniadowo i nr 645 Łomża – Nowogród mają strategiczne znaczenie nie tylko dla poprawy warunków życia mieszkańców, ale i rozwój regionu.

Samorządowcy, którzy złożyli swoje podpisy pod wspólnie wypracowanym stanowiskiem wyrażają nadzieję, że przedstawione argumenty „są wystarczające dla Władz Województwa do pochylenia się z jak największą troską o dobro nie tylko mieszkańców naszego regionu, ale i społeczności całego kraju i niezwłocznego przystąpienia do przebudowy tej drogi.”

Wiadomość opublikowana przez: Administrator