100-lecie Bitwy Warszawskiej w Podgórzu - zaproszenie

Foto nr 42371
Fotogaleria
W tym roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej jako 18. decydująca bitwa w dziejach świata. Dla ówczesnej – odradzającej się po latach niewoli – Polski był to moment szczególny. W godzinie próby cały naród stanął do walki, by bronić z trudem wywalczonej wolności. Zwycięstwo, nazywane Cudem nad Wisłą, stało się spoiwem dla kolejnych pokoleń Polaków.

Chcąc upamiętnić militarny sukces naszych bohaterskich przodków - Biblioteka w Podgórzu realizując zadanie „Wstań Ofiarny Orle Biały – obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej” - będzie wspólnie świętować ten jubileusz z mieszkańcami Gminy Łomża i nie tylko. W ramach obchodów zapraszamy wszystkich miłośników historii na rekonstrukcje Bitwy Warszawskiej w wykonaniu KONNEJ GRUPY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH "KRESY". Rekonstrukcja ta będzie upamiętnieniem Cudu nad Wisłą w atrakcyjnej, umożliwiającej interakcje formie. Będzie żywą lekcją historii dla dzieci i dorosłych. Po rekonstrukcji uczestnicy wcześniejszych warsztatów upamiętniając bitwę Warszawską puszczą wytworzone patriotyczne latawce. Działania te skupiać się będą na budowaniu wspólnoty wokół wartości patriotyczno historycznych związanych z niepodległością i wydarzeniami z 1920 r.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Fotogaleria