Narodowe Czytanie po raz ósmy w Gminie Łomża

Foto nr 42146
Fotogaleria
W sobotnie południe 7 września 2019 r. mury Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z/s w Podgórzu wypełniły się uczestnikami ósmej edycji Narodowego Czytania. W tym roku Para Prezydencka postawiła na „klasykę polskiej noweli”, aby podkreślić treści uniwersalne, refleksję nad człowiekiem i społeczeństwem. Znakomita fabuła i wyrazistość bohaterów wpisuje się w potrzeby współczesnych czasów. Dziś również uczymy się wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

W bibliotece czytane były trzy utwory: "Katarynka" Bolesława Prusa, "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Brunona Schulza oraz "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej. Sekretarz Gminy Łomża Pani Dorota Pazik rozpoczęła czytanie od noweli „Katarynka”. 

W tym dniu czytelnia biblioteki dzięki odpowiedniej dekoracji, książkom na regałach, uczestnikom akcji stworzyła niepowtarzalny klimat, w którym zatraciło się poczucie czasu. Z atmosfery, która towarzyszyła wydarzeniu wynikało, że w przyszłym roku zwiększy się liczba uczestników, a udział w akcji będzie dumą i radością.

Fotogaleria