Pobiegli w 105. rocznicę odzyskania niepodległości

Foto nr 43143
Fotogaleria
Aktywnie i sportowa Gmina Łomża uczciła 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W niedzielę w Giełczynie około 200 biegaczy z biało-czerwonymi flagami przebiegło symboliczny dystans 1918 metrów, po czym blisko 120 zawodników wystartowało w Biegu Niepodległości na dystansie 10 km.  Ten bieg zamknął tegoroczną edycję Grand Prix „Aktywna Piątka Gminy Łomża”.

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świat Polaków. Biało-czerwona flaga, jest symbolem naszego państwa, ale także wyrazem polskiej suwerenności i dumy narodowej. W Gminie Łomża łączymy te obrazy z aktywnością także fizyczną organizując biegi w Giełczynie. W niedzielę nim wystartował „Bieg Niepodległości” na dystansie 10 km, w ramach cyklu biegów „Aktywna Piątka Gminy Łomża” mali i duzi biegacze, grupy przyjaciół, a często całe rodziny wystartowały w biegu z biało-czerwonymi flagami. Te uczestnicy biegu otrzymali od Gminy Łomża i dumnie niesione przez biegaczy powiewały przez cała czas nad zawodnikami.

Kilkanaście minut po zakończeniu pierwszego biegu, większość biegaczy stawiła się na starcie „Bieg Niepodległości” na dystansie 10 km. To tradycyjnie ostatni z biegów w ramach cyklu biegów „Aktywna Piątka Gminy Łomża” organizowanych przez Gminę Łomża we współpracy ze stowarzyszeniem „Biegamy dla Zdrowia”. Cykl biegów promuje gminę, aktywność fizyczną i zdrowy styl życia, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki. W niedzielnym biegu uczestniczyło 118 osób. Jako pierwszy linię mety przebiegł Daniel Mikielski z Olsztynka. Dystans 10 km pokonał w czasie 36 minut i 28 sekund. 20 sekund później na metę dotarł Adam Szydlik z Łomży, a następnie Michał Izdebski z Warszawy(40 minut i 2 sekundy). Najszybszą z kobiet była Paulina Duda z Kolna (44:49).

W tym roku 51 biegaczy ukończyło wszystkie pięć biegów, kompletując przy tym okolicznościowy medal w kształcie „50” symbolizującej obchodzony w tym roku Złoty Jubileusz 50-lecia Gminy Łomża. Na zakończenie najlepsi z nich zostali uhonorowani pucharami, a ci, którzy ukończyli wszystkie pięć biegów, dostali prezenty w postaci ręczników plażowych z logo „Aktywnej Piątki Gminy Łomża”.

Po skończonym biegu uczestnicy rywalizacji mogli upiec kiełbaski na przygotowanym dla nich ognisku. Bezpieczeństwo biegaczy i porządek na miejscach parkingowych zapewnili ochotniczy strażacy z Konarzyc.

 

stopka.png

 

 

Fotogaleria