Radosna zabawa z CPK w Konarzycach

Foto nr 43049
Fotogaleria
To była wyjątkowo radosna sobota. W Konarzycach podczas Odlotowego Gminnego Dnia Dziecka z Centralnym Portem Komunikacyjnym, świetnie bawili się najmłodsi mieszkańcy Gminy Łomża i regionu, ich rodzicie oraz dziadkowie. Były emocje, była adrenalina, było słodko, smacznie, słonecznie i bezpiecznie.

Uśmiechnięte, choć zmęczone buzie dzieci najlepiej oddawały atmosferę, która tego dnia panowała na placu przy Szkole Podstawowej w Konarzycach. Atrakcje i zabawy zorganizowane przede wszystkim w klimacie lotniczym i pociągowym niemal przez cały dzień przyciągały setki rodzin. Aby poczuć się, jak pilot za sterami największych samolotów, aby sprawdzić jaką mamy odporność na przeciążenia, czy wzbić się wysoko w powietrze trzeba było wcześniej postać w kolejce. Wrażanie były takie, że wielu stawało w kolejkach kilka razy…
Dużą popularnością cieszyły się także zabawy sportowe organizowane przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Konarzycach na boisku szkolnym, oraz plastyczne prowadzone przez Centrum Kultury Gminy Łomża. Składanie samolotów, malowanie latawców, czy dużego kartonowego pociągu, który kilkukrotnie ruszał w podróż w rytm popularnej piosenki „Jedzie pociąg z daleka”, angażowało dzieci i rodziców.

Podczas rodzinnego festynu były również występy młodych gwiazd z Zespołu Wokalnego eMDeK i prowadzącej go Magdy Sinoff, konkursy wiedzy o Gminie Łomża w roku złotego jubileuszu 50-lecia oraz o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, który był partnerem gminy w organizacji wydarzenia. Specjaliści z CPK zainteresowanym mieszkańcom wyjaśniali zawiłości planowania nowej linii kolejowej do Łomży, nad którą trwają obecnie prace, ale także mówili o korzyściach z rozwoju transportu kolejowego i lotniczego dla mieszkańców Gminy Łomża, miasta, regionu i kraju.

Za kulinarne doznania tym razem odpowiadali solidarnie Koło Gospodyń Wiejskich z Konarzyc i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarzycach. Były słodkie ciasta i gofry, wata cukrowa i świeża lemoniada oraz kiełbaski prosto z grilla.

Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, którzy uczuli także zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy i razem z nami radośnie świętowali Odlotowy Gminny Dzień Dziecka z CPK. 

Więcej zdjęć na gminnym facebooku.

 

Fotogaleria