„Założyć bibliotekę to jak stworzyć życie”

Foto nr 42082
60 – lecie Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu
Z okazji 60-lecia działania Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu 8 kwietnia 2019 r. Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys oraz Dyrektor Wiesława Kłosińska zorganizowali konferencję pn. „Dogonić współczesność w małych bibliotekach samorządowych”.
„Pragniemy podkreślić znaczenie małych bibliotek samorządowych. Bibliotekę pokazujemy jako instytucję kreującą życie kulturalne środowiska i w telegraficznym skrócie przedstawiamy jej działalność na różnych polach w formie prezentacji drukowanej, aby zachęcić do dyskusji” – wyjaśnia dyrektor Biblioteki Publicznej w Podgórzu. Zaproszeni prelegenci z różnych środowisk, z Biblioteki Narodowej, wojewódzkiej, powiatowej, Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, podzielili się swoimi spostrzeżeniami, doświadczenia-mi, problemami. Tak piękny jubileusz stał się okazją do spotkania się środowisk bibliotekar-skich ziemi łomżyńskiej i innych regionów województwa podlaskiego i całej Polski, wymiany doświadczeń, praktyk czy wyjątkowych pomysłów służących rozwojowi kultury.

Gmina Łomża serdecznie Gratuluje Dyrekcji oraz pracownikom Biblioteki Publicznej z siedzibą w Podgórzu i jej Filii, za wspaniały czas krzewienia kultury, oświaty i rozrywki, za rozwój czytelnictwa w naszym regionie, za trud włożony w budowę i remonty infrastruktury bibliotecznej oraz tak wiele wyróżnień na arenie krajowej.

Życzymy kolejnych tak podniosłych i wspaniałych rocznic oraz sukcesów!