Strona główna » Dla mieszkańców » Komunikaty
3
sie
2016

Informacja dla rolników zajmującym się chowem i hodowlą trzody chlewnej

W związku z wdrażaniem programu bikoasekuracji Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego zwrócił się do nas z prośbą o przekazanie poniższej informacji rolnikom zajmującym się chowem i hodowlą trzody chlewnej.

Wszyscy rolnicy utrzymujący świnie w swoich gospodarstwach zobowiązani są do stosowania, co najmniej poniższych wymogów w ramach bioasekuracji, tj:

1. W każdym gospodarstwie budynek chlewni powinien być ogrodzony,
2. W każdym gospodarstwie bezwzględnie powinny być wyłożone maty dezynfekcyjne, przez które powinny przechodzić osoby i wjeżdżające wszystkie pojazdy, w tym i maszyny rolnicze,
3. Nie zaleca się wpuszczania do chlewni osób postronnych,
4. W okresie letnim otwarte okna powinny być dodatkowo zabezpieczone gęstą siatką tak, aby ptactwo nie mogło przedostać się do chlewni,
5. osoby zajmujące się obsługą bezpośrednią świn w chlewniach powinni każdorazowo zmieniać ubranie i obuwie ochronne.

W związku z wystąpieniem ostatnich ognisk wirusa afrykańskiego pomoru świń prosimy o potraktowanie sprawy, jako pilnej i istotnej w utrzymywaniu zwierząt w dobrych warunkach sanitarno – weterynaryjnych i o stosowaniu powyższych zasad.

Foto: www.centerpasz.pl

Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): asf,

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.