Strona główna » Dla mieszkańców » Komunikaty
10
lis
2016

Nie zastawiaj dróg pożarowych

Do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej coraz częściej docierają informacje o zastawianiu dróg pożarowych przez pojazdy samochodowe. Proceder ten, szczególnie w dużych miastach, staje się bardzo powszechny, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia obywateli, poprzez utrudnienie lub nawet uniemożliwienie dojazdu do miejsca zdarzenia jednostkom Państwowej Straży Pożarnej.

Mając świadomość, iż dostępność drogi pożarowej to jeden z elementów zapewnienia odpowiednio szybkiej interwencji w razie zaistnienia zagrożenia, organy Państwowej Straży Pożarnej, w ramach przypisanych im kompetencji, związanych z nadzorem nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych, stanowczo reagują na sytuacje, gdy do obiektów, gdzie jest to wymagane, nie doprowadzono dróg pożarowych o określonych parametrach, prowadząc konsekwentne działania administracyjne mające na celu wyegzekwowanie od właściciela (bądź innej osoby władającej jak właściciel) budynku, obiektu budowlanego lub terenu przedmiotowego obowiązku. Jednak możliwość prawnego oddziaływania organów PSP kończy się z chwilą wykonania i odpowiedniego oznakowania takiej drogi.

Natomiast, poza obszarem właściwości organów Państwowej Straży Pożarnej znajduje się kwestia egzekwowania zakazu parkowania na rozpatrywanych drogach pożarowych.

 Foto: http://motoryzacja.interia.pl/

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.