Strona główna » Jednostki » Biblioteki
22
lis
2016

Syberyjskie gawędy...

"Niemal czuliśmy zapach sosny, smak cedrowych orzeszków, a pięćdziesięciostopniowy mróz rzeczywiście szczypał nas w policzki, gdy opowiadał o swoich wyprawach, tajdze zimą i niedźwiedziach" - takie wrażenia pozostawił po sobie podróżnik Rafał Trzciński. Wyjątkowe spotkania w trakcie, których można było usłyszeć o dalekich wyprawach, obejrzeć fotografie oraz poczuć klimat syberyjskiej tajgi zostały zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Łomża z/s w Podgórzu.

W Podgórzu i Jednaczewie spotkanie przebiegło w klimacie tajemniczych opowieści z niezwykłych wypraw, natomiast w Konarzycach nabrało charakteru konfrontacji. To co można ujrzeć dziś daleko na wschód od polskiej granicy nieznacznie się zmieniło od tego jak zapamiętał ten region obecny na spotkaniu Pan Henryk Żukowski, który jako dziecko został wraz z rodzicami i siódemką rodzeństwa przymusowo deportowany na Syberię. Zderzenie dwóch światów podróżniczych jakie nastąpiło w bibliotece w Konarzycach nadało smaku opowieściom, z jednej strony ciekawostki, anegdoty, potrzeba wejścia w tajemniczy odległy zakątek świata, a z drugiej przymus, niewyobrażalna bieda, tęsknota za domem, za Ojczyzną. Dziś i wczoraj mają różne znaczenia, wspomnienia, to co dziś piękne i tajemnicze wczoraj miało oblicze cierpienia i grozy. Pójście w stronę jutra wymaga spojrzenia wstecz, pochylenia się nad dniem wczorajszym, nad ludźmi, którzy wtedy żyli, nad ich życiem, wspomnieniami, urywkami z życia…Tylko wówczas docenimy piękno i magię Syberii, ale również otaczającego nas świata. 

  • Syberyjskie gawędy...
  • Syberyjskie gawędy...
  • Syberyjskie gawędy...
Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): dzieje się,

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.