Strona główna » Samorząd » Jubileusz 45-lecia Gminy Łomża
23
sty
2018

Jubileusz 45-lecia Gminy Łomża

W 2018 r. przypada jubileusz 45-lecia powstania Gminy Łomża. Główne obchody odbędą się 22. kwietnia 2018 r. W ich trakcie nastąpi uroczyste przyjęcie nowych insygniów gminy oraz poświęcenie sztandaru.

Gmina Łomża została utworzona 1 stycznia 1973 r. uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Białymstoku. Zajmuje obszar 208 km2 i położona jest wzdłuż południowego brzegu Narwi wokół miasta Łomża. Znajduje się tu 40 sołectw, w których mieszka ponad 11 tysięcy osób. To największa ludnościowa oraz najbardziej dynamiczna społecznie i gospodarczo gmina w powiecie łomżyńskim. W ciągu ostatnich ośmiu lat liczba mieszkańców gminy wzrosła o blisko tysiąc.

- My, Mieszańcy Gminy Łomża w roku 2018 - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - będziemy świętować jubileusz 45-lecie powstania Gminy Łomża. Do tych wydarzeń przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu – informuje wójt Piotr Kłys. - Z dumą w ubiegłym roku zaprezentowaliśmy nowy herb i sztandar gminy, podkreślające nasz patriotyzm, który kształtował się przez ponad tysiąc lat, a w tym roku uroczyście je przyjmiemy. Korzenie naszej tożsamości sięgają głęboko do czasów, gdy rodziło się państwo polskie. To wtedy, ponad 1000 lat temu, na nasze ziemie z misją chrześcijańską dotarł św. Brunon z Kwerfurtu. Tu, na wzgórzu w pobliżu grodu w Starej Łomży nad Narwią, wzniósł pierwszy kościół na północno-wschodnim Mazowszu i utworzył parafię pw. Św. Wawrzyńca. Symbol tego świętego i średniowieczny gród, są wpisane w herb naszej gminy, dobitnie ukazując naszą narodowo-chrześcijańską tożsamość.

22. kwietnia 2018 r. uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kupiskach, rozpoczną się oficjalne obchody Jubileuszu 45-lecia Gminy Łomża. Wszystkie imprezy gminne w tym roku, związane będą z 45-leciem gminy. Na bieżąco będziemy informować o nadchodzących wydarzeniach.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.