Strona główna » Samorząd
19
paź
2018

Wspólne działania Gminy Łomża i Białorusi na rzecz podniesienia poziomu życia ludności

W Urzędzie Gminy Łomża został podpisany list intencyjny dotyczący współpracy gminy i białoruskiego samorządu - Mostovskiego rejonowego komitetu wykonawczego, który reprezentowała Svetlana Velichko.

Biorąc pod uwagę jednakowe podejście do ogólnych problemów i kierując się obustronnym programem rozwijania i pogłębiania współpracy miedzy stronami utworzony został list intencyjny. Współpraca pomiędzy jednostkami gminy i rejonowemu komitetowi wykonawczego z miejscowości Mosty na Białorusi  stwarza szerokie możliwości dla rozwoju samych regionów oraz pogłębienia kontaktów w różnych dziedzinach.

Celem podpisanej umowy jest organizacja współpracy pomiędzy stronami. Dotyczy ona opracowania i wdrożenia pomysłów na wspólne projekty. Regularna wymiana informacji i przede wszystkim rozwój współpracy pomiędzy instytucjami kultury, oświaty, zdrowia i obsługi społecznej to jedne z założeń umowy. Kolejnym z nich jest rozwój kontaktów w zakresie turystyki, wspieranie przedsiębiorczości, rolnictwa, ochrony środowiska, gospodarki i infrastruktury drogowej.

- Współpraca międzynarodowa poszerza nasze możliwości. Ważna jest nie tylko wymiana kontaktów i informacji, ale przede wszystkim możliwość rozwoju, na co stawiamy w naszej gminie – podsumowuje Wójt Gminy Piotr Kłys.  

  • Wspólne działania Gminy Łomża i Białorusi na rzecz podniesienia poziomu życia ludności
  • Wspólne działania Gminy Łomża i Białorusi na rzecz podniesienia poziomu życia ludności
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.