Strona główna » Jednostki » Biblioteki
14
lis
2018

Pieśnią i słowem oddano cześć Niepodległej w Bibliotece Gminy Łomża

Uroczystości uświetniające wydarzenia sprzed 100 lat odbywały się w całej Polsce oraz poza jej granicami. 11 listopada 2018 odbyła się uroczysta Msza święta w intencji naszej Ojczyzny w kościele rektoralnym pw. Św. Antoniego Padewskiego w Podgórzu. ,,Rota” rozpoczęła uroczysty koncert pieśni patriotycznych, który odbył się po mszy, przygotowany przez Bibliotekę Publiczną oraz chór męski z Podgórza.

Pod hasłem ,,Dla Niepodległej” rozbrzmiały m.in. ,,Wojenko, wojenko” ,,Boże coś Polskę” ,,Ojczyzno ma” ,,Miejcie nadzieję” i wiele innych pieśni przeplatanych poezją opiewającą Polskę i jej bohaterów. Uroczystość zgromadziła nie tylko miłośników muzyki, ale również każdego kto chciał aktywnie upamiętnić wyjątkowy jubileusz. O godzinie 12.00 mieszkańcy spotkali się pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Sybiru w Podgórzu, by tak jak w całej Polsce odśpiewać wspólnie Mazurek Dąbrowskiego. 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przypadająca w tym roku to wspaniały czas świętowania. W całej Polsce organizowanych jest wiele inicjatyw upamiętniających tę rocznicę i bohaterów walczących o wolną, suwerenną Ojczyznę. Obchody  11 listopada jako Święta Narodowego ustanowiono dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości. Do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy w 1937 r i 1938 r., podczas okupacji hitlerowskiej oficjalnie lub jawne świętowanie było niemożliwe. Dlatego tak bardzo cieszy fakt, że współcześnie obchody przybierają różną formę a ten dzień stał się świętem całej polskiej wspólnoty.

  • Pieśnią i słowem oddano cześć Niepodległej w Bibliotece Gminy Łomża
  • Pieśnią i słowem oddano cześć Niepodległej w Bibliotece Gminy Łomża
  • Pieśnią i słowem oddano cześć Niepodległej w Bibliotece Gminy Łomża
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.