Strona główna » Jednostki » Biblioteki
23
lis
2018

Aleja Syberyjska

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu jest w trakcie realizacji zadań ,,Aleja Syberyjska- na Ziemi Podgórskiej- wydanie publikacji o losach Sybiraków” oraz ,,Budowa Alei Pamięci Ofiar Sybiru- infrastruktura wokół Pomnika Sybiraków” z programu WSPIERANIE OPIEKI NAD MIEJSCAMI PAMIĘCI I TRWAŁYMI UPAMIĘTNIENIAMI W KRAJU.

W związku z tym Biblioteka Publiczna Gminy Łomża poszukuje informacji i dokumentów źródłowych dotąd niepublikowanych, dotyczących przymusowych deportacji ludności Podgórza i okolic, które miały miejsce w różnych okresach naszej historii. Pomogą one ocalić pamięć o deportowanych, a także wpiszą się w całokształt działalności biblioteki na rzecz ofiar represji wojennych. Trwają intensywne prace związane z utrwaleniem historii i ocaleniem pamięci o tych wydarzeniach, a zwieńczeniem tych prac ma być wspomniana publikacja oraz upamiętnienie tych osób w Alei Sybiraków.
Ponadto nawiązywane są kontakty z ludźmi z całej Polski, ale również na arenie międzynarodowej, które są odpowiedzią na poszukiwania osób, wspomnień, dokumentów, które pragniemy ocalić a które stanowią elementy historii Sybiraków z Ziemi Łomżyńskiej. Zwracamy się z gorącą prośbą o przesyłanie informacji elektronicznie na adres:
bppodgorze@wp.pl
lub pocztą:

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu
ul. Łomżyńska 30
18-400 Łomża

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.