Strona główna » Dla mieszkańców
12
gru
2018

„Ja w Internecie” bezpłatne szkolenia dla mieszkańców ziemi łomżyńskiej

Gmina Łomża, jako realizator projektu „Ja w Internecie” zaprasza wszystkich mieszkańców ziemi łomżyńskiej do udziału w bezpłatnych szkoleniach.

Projekt zakłada cykl bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców z terenu województwa podlaskiego, a w szczególności gminy Łomża mających na celu zwiększenie grupy świadomych i kompetentnych użytkowników Internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny i legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

Celem projektu jest stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym, poprzez zwiększenie kompetencji lokalnych instruktorów w zakresie uczenia osób dorosłych poprzez realizację cyklu szkoleń w następujących obszarach tematycznych:

 •        Mój biznes w sieci

Szkolenie pt. „Mój biznes w sieci” przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, albo przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu.

 •        Moje finanse i transakcje w sieci,

Szkolenie „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczone jest dla osób chcących nauczyć się załatwiać skutecznie swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.

 •        Działam w sieciach społecznościowych

Szkolenie „Działam w sieciach społecznościowych” przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram i in.) w swojej codziennej pracy i w życiu prywatnym.

 •        Rolnik w sieci

Moduł „Rolnik w sieci” przeznaczony jest przede wszystkim dla rolników, którzy na szkoleniu dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu.

 •        Kultura w sieci

Szkolenie „Kultura w sieci” przeznaczone jest dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak i gdzie w Internecie bezpiecznie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystać je do nauki lub własnej twórczości zgodnie z prawem.

W szkoleniach będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy województwa podlaskiego w szczególności z terenu gminy Łomża, którzy ukończyli 25 lat, jednak pierwszeństwo w zakwalifikowaniu się na szkolenia będą miały osoby niepełnosprawne, bezrobotne oraz z  niskim poziomem kompetencji cyfrowych.

Program szkoleń jest dostosowany do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników, dlatego też mogą w nich wziąć udział:

 •        osoby początkujące, stawiające pierwsze kroki w sieci,
 •        osoby swobodnie korzystające z komputera, chcące zdobyć nowe umiejętności
 •        osoby zaawansowane, chcące poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje.

 Każdy uczestnik szkolenia otrzyma możliwość udziału we wstępnym teście umiejętności cyfrowych, którego celem będzie zdiagnozowanie poziomu umiejętności cyfrowych. Wyniki testu będą uwzględnione przy rekrutacji uczestników. 

Zainteresowanie udziałem w projekcie należy potwierdzić poprzez:

 •         wypełnienie formularza rejestracji, który będzie dostępny na stronie internetowej Gminy Łomża: www.gminalomza.pl,
 •        w biurze projektu: siedziba Urzędu Gminy Łomża pok. nr 11A,
 •        w siedzibach szkół podstawowych z terenu gminy Łomża
 •        u sołtysów poszczególnych miejscowości Gminy Łomża.

Wypełniony formularz powinien być własnoręcznie podpisany przez osobę zgłaszającą się i złożony w burze projektu. Po dokonaniu zgłoszenia chęci udziału w projekcie osoba zgłaszająca się będzie zobowiązana do wypełnienia testu kompetencji cyfrowych. Każdy uczestnik będzie miał zapewniony dostęp do sprzętu komputerowego i materiałów edukacyjnych. O wynikach rekrutacji uczestnicy zostaną powiadomieni indywidualnie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkanców Gminy Łomża do udziału w szkoleniach i do kontaktu telefonicznego bądź osobistego z pracownikami zaangażowanymi w realizację projektu.

 Koordynator projektu: Katarzyna Jastrzębska

 Biuro projektu: Urząd Gminy Łomża, ul. Marii Skłodowskiej Curie 1a,
18-400 Łomża, pok. Nr 11A, tel. 86 473 73 41, 786 021 075

 • „Ja w Internecie” bezpłatne szkolenia dla mieszkańców ziemi łomżyńskiej
 • „Ja w Internecie” bezpłatne szkolenia dla mieszkańców ziemi łomżyńskiej
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.