Strona główna » Dla mieszkańców » Organizacje pozarządowe
27
lut
2019

Eko-Majówka w Modzelach

Autor treści: Ewelina Żebrowska
Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „MODZEL” wraz z Partnerem - Gminą Łomża otrzymało dofinansowanie zadania pn. „EKO-MAJÓWKA w Modzelach” w wysokości 10 000 zł. Wniosek otrzymał wsparcie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022 dla Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sąsiedzi”.

Mieszkańcy Modzel Wypych, Modzel Skudosz i Starych Modzel - w celu integracji i aktywizacji młodzieży i osób starszych – założyli w 2017 r. Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Modzel”.

- Stowarzyszenie powstało, aby mieszkańcy – młodsi i starsi – mogli spędzać czas razem – mówi prezes stowarzyszenia, sołtys i radna gminy Łomża, pani Elżbieta Modzelewska. Wciąż staramy się pozyskiwać środki unijne na realizację naszych pomysłów, a mamy ich naprawdę wiele. W tym roku uda nam się w Partnerstwie z Gminą Łomża i Wójtem Piotrem Kłysem zorganizować Eko-Majówkę” – dodaje prezes. Będzie to impreza plenerowa promująca obszar LSR, w tym usługi i produkty lokalne oraz dziedzictwo przyrodnicze i ekologię.

Potrzeba zorganizowania w/w imprezy zrodziła się podczas spotkań z mieszkańcami dotyczącymi opracowywania przez Gminę Łomża Lokalnego Programu Rewitalizacji, a także podczas spotkań w sprawie funduszu sołeckiego. Mieszkańcy doceniają zasoby przyrodnicze jakimi dysponuje miejscowość Modzele Wypychy i jej okolice, w związku z tym w maju Stowarzyszenie zorganizuje imprezę plenerową, promocyjną o charakterze przyrodniczo-ekologicznym, by docenić to „co stworzyła natura”. Spotkanie ma mieć charakter promocyjny, integracyjny i łączyć pokolenia. W ramach projektu zaplanowano np.: przeprowadzenie warsztatów ekologicznych – wykonanie mydełek, promocję bio-żywności z lokalnych gospodarstw agroturystycznych, warsztaty robienia biżuterii z filcu i materiałów ekologicznych, spotkanie z zielarką oraz wiele gier i zabaw dla dzieci połączonych z występami artystycznymi.

O szczegółach i terminie imprezy plenerowej poinformujemy niebawem.

 Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy w odwiedziny do Modzel Wypych. Spędźmy czas razem w miłej i przyjaznej atmosferze!

  • Eko-Majówka w Modzelach
  • Eko-Majówka w Modzelach
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.