Strona główna » Dla mieszkańców
29
sie
2019

315 wniosków o szacowanie strat

W dniu 31 lipca 2019 r. Wojewoda Podlaski na wniosek Wójta Gminy Łomża powołał komisję ds. oszacowania strat na obszarach dotkniętych suszą. Komisja została zobowiązana do dokonania lustracji w terenie na podstawie wniosku rolnika oraz monitoringu prowadzonego przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

Przedmiotem szacowania szkód są uprawy nieskoszone (zboża jare, kukurydza na ziarno i na kiszonkę, krzewy owocowe, rośliny strączkowe) na glebach Kategorii I tj. gleby bardzo podatne na suszę: piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo pylasty, piasek słabo gliniasty pylasty oraz krzewy owocowe na glebach Kategorii II tj. glebach podatnych na suszę: piasek gliniasty lekki, piasek gliniasty lekki pylasty, piasek gliniasty mocny, piasek gliniasty mocny pylasty
Komisja pracowała w terenie od 5 do 14 sierpnia 2019 r. Na ten moment złożonych jest 315 wniosków o oszacowanie strat. Obecnie trwają prace polegające na weryfikacji i spisywaniu protokołów z zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych.

  • 315 wniosków o szacowanie strat
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.