Strona główna » Dla mieszkańców
14
paź
2019

Jak głosowali mieszkańcy gminy Łomża?

Prawo i Sprawiedliwość odniosło zwycięstwo w wyborach do Sejmu i Senatu nie tylko w Polsce, ale także w gminie Łomża. Na PiS zagłosowało 3 323 naszych mieszkańców, z czego 1 147 głosów otrzymał Lech Antoni Kołakowski. Sukcesem okazała się także frekwencja w tych wyborach.

Mieszkańcy gminy Łomża tłumnie ruszyli do urn wyborczych, aby zagłosować w wyborach do Parlamentu RP, które odbyły się 13 października 2019 r. Frekwencja w skali całej gminy wyniosła aż 58,90%. Warto wspomnieć, że w wyborach parlamentarnych w 2015 r. wyniosła trochę ponad 45%. Wśród społeczności wzrasta poczucie obowiązku i troski o Ojczyznę. Na 8 907 osób uprawionych, ważny głos oddało 5 179 wyborców. Ta niedziela była niewątpliwie świętem demokracji.

 frekwencja 2.PNG

Mieszkańcy gminy Łomża, tak jak cztery lata temu postawili na Prawo i Sprawiedliwość. Partia otrzymała 64,16 % głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 14,40%, a na trzecim Polskie Stronnictwo Ludowe – 9,35%.

To jak rozłożyły się glosy na partie, które weszły do Sejmu, prezentujemy poniżej.

partie.PNG

Wśród kandydatów na posłów z naszego regionu najwięcej głosów w wyborach do Sejmu RP otrzymał Lech Antoni Kołakowski. Jego nazwisko zakreśliło 1 147 mieszkańców gminy. Uzyskał lepszy wynik niż cztery lata temu, kiedy zagłosowało na niego 1 014 wyborców. Drugie miejsce zajęła Bernadeta Krynicka, na którą głos oddały 604 osoby.

Lech.PNG

W przypadku wyborów do Senatu, również kandydat PiS Marek Adam Komorowski otrzymał większą ilość głosów niż kandydaci partii Kukiz15 i PSL. Zagłosowało na niego 3 227 osób, co stanowi 62,62% wszystkich oddanych głosów.

senat.PNG

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.