Strona główna » Jednostki » Szkoły Podstawowe
14
lis
2019

Obchody dnia krajobrazu

"Woda w krajobrazie" tak brzmiało hasło tegorocznych obchodów Dnia Krajobrazu 2019. W tej ważnej akcji wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Puchałach pod czujnym okiem pani dyrektor Ewy Dubowik oraz nauczycielek geografii i języka angielskiego.

Uczniowie z klas V,VI,VII i VIII wybrali się na spacer wzdłuż Użytku Ekologicznego rzeki Narwica, znajdujacego się na terenie ŁPKDN w Drozdowie. Wycieczkę prowadziła st. spec. ds. edukacji pani Ewa Kudela-pracownik parku.

Przed rozpoczęciem trasy podopieczni poznali eksponaty zgromadzone w siedzibie parku. Dowiedzieli się, jak Narew była wykorzystywana w przeszłości, pełniąc funkcję obronną, komunikacyjną oraz rekreacyjną (słynne kluby wioślarskie w Łomży).

Następnie w świetle pięknego, jesiennego słońca poznali już praktycznie znaczenie Narwi i jej starorzecza Narwicy dla całego ekosystemu, wędrując podmokłymi łąkami, wsłuchując się      w szum trzciny i śpiew ptaków. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści o bobrach, jeleniach, łosiach oraz bąku, żurawiu, zimorodku czy gągolu żyjących w pobliżu wody. Dowiedzieli się, jak chronić te ginące gatunki i dbać o czystość wody w rzece. Wykonali doświadczenie badania czystości wody w Narwicy i rozpoznawali jej naturalne osady (rzęsa wodna) W czasie całego spaceru wykorzystywali lornetki i lupy.

Jakże to była ciekawa i interesująca lekcja gdy zmienione zostały mury szkoły na aktywne poznawanie ekosystemów okolicy. Ta interesująca lekcja przyrody i geografii została podsumowana zagadkami przyrodniczymi i wypełnieniem kart pracy powstałymi w wyniku współpracy nauczycielki geografii i pracownika ŁPKDN.

Cel wycieczki został zrealizowany! Uczniowie zapamiętali jaką rolę spełnia Narew i Narwica w kształtowaniu i funkcjonowaniu krajobrazu. Zrozumieli, że każdy musi dbać o czystość i ochronę naturalnego środowiska,w szczególności wody.

A ten dzień prawdziwego, polskiego babiego lata już na zawsze pozostanie wszystkim w pamięci i zachęci uczniów do udziału w bliższych i dalszych wycieczkach krajobrazowych.

  • Obchody dnia krajobrazu
  • Obchody dnia krajobrazu
  • Obchody dnia krajobrazu
  • Obchody dnia krajobrazu
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.