Strona główna » Dla mieszkańców » Koronawirus w Polsce
7
kwi
2020

Pomoc żywnościowa dla potrzebujących mieszkańców gminy

W trosce o mieszkańców gminy Łomża podejmujemy szereg działań mających na celu złagodzenie skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym trudnym dla wszystkich czasie dzięki współpracy z dyrektorem łomżyńskiego Caritas ks. Andrzejem Mikuckim, już 17 marca 2020 r. w magazynie gminnym zgromadziliśmy potrzebną żywność, która 6 kwietnia trafiła do najbardziej potrzebujących osób. Dystrybucją produktów spożywczych zajęli się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Podgórzu.

Wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa udzielane jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej:

- 1402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,

- 1056 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża od kilku lat cyklicznie realizuje PO Pomoc Żywnościowa i współpracuje z Caritasem w dystrybucji żywności, ale właśnie teraz w okresie wzmożonej pandemii jest to szczególnie ważne, aby każdy kto spełnia kryterium dochodowe i zgłosi się do ośrodka o pomoc, mógł ją otrzymać. Produkty spożywcze przekazywane są bezpłatnie.

  • Pomoc żywnościowa dla potrzebujących mieszkańców gminy
  • Pomoc żywnościowa dla potrzebujących mieszkańców gminy
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.