Strona główna » Samorząd
4
sie
2020

Wójt Gminy Łomża powołał swojego zastępcę

- Chcemy w jeszcze większym stopniu zadbać o rozwój gospodarczy Gminy Łomża – mówił podczas lipcowej sesji Rady Gminy Łomża Wójt Piotr Kłys zapowiadając wyodrębnienie w strukturze Urzędu Gminy Wydziału Rozwoju. Zmiana weszła w życie od 1 sierpnia 2020 roku. Pracę nowego wydziału będzie koordynował Cezary Zborowski, którego wójt Piotr Kłys powołał na stanowisko zastępcy wójta Gminy Łomża.

Gmina Łomża jest dużą gminą mającą ponad 11 tysięcy mieszkańców. To najbardziej dynamiczna gmina na terenie Powiatu Łomżyńskiego i jedna z najbardziej dynamicznych gmin w województwie podlaskim. Jest też jedną z nielicznych gmin w regionie, w których z roku na rok przybywa mieszkańców i podmiotów gospodarczych.

- Decyzja w tej sprawie podyktowana jest stale rosnąca liczbą zadań, realizowanych przez nasz stale rozwijający się samorząd, ale także koniecznością zachowania ciągłości władzy – mówił Wójt Piotr Kłys. - Jeszcze szybszy rozwój gminy to główny powód zatrudnienia Pana Cezarego Zborowskiego. Kolejnym powodem wskazującym na konieczność powołania zastępcy jest zapewnienie bezpieczeństwa gminie poprzez zachowanie ciągłości władzy.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym trzydziestodniowa absencja wójta, który nie ma zastępcy jest powodem do powołania komisarza, aby zapewnić wszystkie funkcje organu wykonawczego. Epidemia koronawirusa pokazała, że to realne zagrożenie.
- Poza tym Regionalna Izba Obrachunkowa od wielu lat we wszystkich kontrolach wskazywała na konieczność zatrudnienia zastępcy w tak dużym i dynamicznym samorządzie – dodawał Wójt Piotr Kłys.

Cezary Zborowski ma 46 lat. Jest magistrem politologii. Studia ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Dotychczas zawodowo związany był z lokalnymi i regionalnymi redakcjami. Współtworzył m.in. Diecezjalne Radio Nadzieja, był wydawcą Obiektywu – programu informacyjnego TVP o. Białystok. Był redaktorem naczelnym Gazety Bezcennej i portalu www.4lomza.pl. Przez kilka lat pełnił funkcję sekretarza Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oddział w Białymstoku.

- Jestem przekonany o jego najlepszych kompetencjach do pełnienia powierzonych funkcji. Jest nas teraz dwóch wójtów – jeszcze szybciej będziemy rozwijać naszą gminie. Pracy jest tak dużo, że starczy dla nas obu – dodawał wójt Piotr Kłys podczas ostatniej sesji Rady Gminy, gdy oficjalnie przedstawiał Pana Zborowskiego, jako przyszłego zastępcę wójta, radnym Gminy Łomża.  

Dotychczas, od objęcia stanowiska w 2014 roku, wójt Piotr Kłys zarządzał gminą jednoosobowo.

  • Wójt Gminy Łomża powołał swojego zastępcę
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.