Strona główna » Jednostki » Szkoły Podstawowe
1
wrz
2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w gminie Łomża

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice,

1. września jest tradycyjnie dniem rozpoczęcia nauki w szkołach. Ten rok, rok 2020 jest szczególny. To rok 100-lecia obrony polskiej suwerenności i Cudu nad Wisłą i 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. To jednak przede wszystkim naznaczonym epidemią koronawirusa. Zagrożenie, które pojawiło się Polsce na początku marca i doprowadziło do przejścia szkół na naukę zdalną. Teraz, po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wracają do szkół i swoich codziennych obowiązków. To powrót do szkolnej „normalności”, ale ciągle jeszcze w niepewności związanej z rozwojem sytuacji epidemiologicznej w kraju i regonie.

Dziś w Gminie Łomża wszystkie szkoły wznawiają naukę w trybie stacjonarnym. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, pracowników, a także naszych rodzin – to nasz priorytet. Dlatego w szkołach wprowadzone są specjalne regulaminy i zasady, których przestrzeganie ma zapewniać bezpieczne i higieniczne warunki nauki i pracy. Prosimy o ich respektowanie. Przestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych i higieny przyczynia się do powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa i zwiększa nasze wspólne bezpieczeństwo.

Mimo tego zagrożenia, wiem, że dziś dzieci, nauczyciele i rodzice cieszą się z powrotu do szkoły.

Kochani uczniowie. Za Wami wakacje i wypoczynek, przed Wami praca i nauka. Życzę, aby ten nowy rok szkolny był bezpieczny i spokojny. Aby nauka była przyjemna i pożyteczna. Abyście odnosili sukcesy na miarę Waszych aspiracji.

Rodzicom uczniów życzę, aby byli dumni z osiągnięć swoich dzieci.

Nauczycielom i pracownikom szkół Gminy Łomża życzę, aby wyzwania, jakie będą się pojawiały w najbliższych miesiącach motywowały Państwa do dalszych działań, a te były źródłem satysfakcji. Jestem przekonany, że Państwa zapał, wiedza i wytrwałość przyczyni się do konsekwentnego rozwijania uczniowskich talentów i pozwoli im osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Piotr Kłys
Wójt Gminy Łomża

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.