Strona główna » Jednostki » Centrum Kultury Gminy Łomża
9
paź
2020

Nowy bus dla GOK-u

- Ten autobus pomoże nam w rozwoju edukacji i promocji kulturalnej – mówi Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys. Gmina Łomża, dzięki dotacji pozyskanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zakupiła mini autobus na potrzeby Gminnego Ośrodka Kultury. Będzie wykorzystywany do przewozu dzieci i młodzieży, animatorów i opiekunów, członków kapeli kurpiowskiej, Orkiestry Dętej, seniorów na zajęciach edukacyjne i kulturalne.

Autobus na podwoziu MAN zbudowała i na początku października dostarczyła polska firma Mercus Truck. W ogłoszonym przez Urząd Gminy Łomża przetargu to ona zaoferowała najniższą cenę - 249 567,00 PLN. Niemal 200 tysięcy złotych to dotacja pozyskana przez Gminę Łomża na realizację zadania pn. „Wyposażenie Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie na potrzeby prowadzenia edukacji i animacji kulturalnej” w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu promocji Kultury.

Głównym celem zadania był zakup wyposażenia do GOK w Pniewie na potrzeby rozwoju edukacji i animacji kulturalnej, co wpłynie na uaktualnienie i rozszerzenie oferty kulturalnej oraz wdrażanie nowoczesnych technologii w działalności GOK, w tym prowadzenie zajęć edukacyjnych o charakterze kulturalnym, warsztatów muzycznych, stworzenie możliwości udziału w zajęciach mieszkańców z różnych miejscowości Gminy Łomża, w czasami oddalonych od siebie o kilkanaście kilometrów.

- Nowy mini autobus będzie nam służył do dowożenia dzieci na zajęcia edukacyjne i kulturalne,. Będą z niego korzystać również: Kapela Kurpiowska Gminy Łomża, Orkiestra Dęta w Podgórzu i Klub Seniora. Kupiony z projektu, z dużym dofinansowaniem z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nowy pojazd stworzy dogodne warunki do prezentowania działalności GOK na terenie Gminy Łomża, regionu, a nawet kraju – mówi Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys. – Mamy czym się szczycić i chcemy polską kulturę propagować wszędzie, gdzie tylko będziemy mogli – dodaje.

Zakupiony autobus został już przekazany do dyspozycji Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Łomża.

 

NCK_Ministstwo_jpg-crop4.jpg

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

  • Nowy bus dla GOK-u
  • Nowy bus dla GOK-u
  • Nowy bus dla GOK-u
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.