Strona główna » Jednostki » Centrum Kultury Gminy Łomża
19
paź
2020

Nowe wyposażenie świetlic wiejskich i GOK-u

Świetlice wiejskie w Giełczynie, Starych Modzelach, Starych Sierzputach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pniewie zyskały nowe wyposażenie. Na realizację zadania Gmina Łomża pozyskała dofinansowanie z budżetu Województwa Podlaskiego.

Świetlice wiejskie oraz GOK w Pniewie są istotnymi miejscami integracji lokalnej społeczności. Gmina Łomża chcąc stworzyć w centach społeczno-kulturalnych wsi i gminy dogodne warunki do organizowania spotkań integracyjnych, edukacyjnych i kulturalnych postanowiła zakupić wyposażenie.

Do świetlicy wiejskiej w Giełczynie została zakupiona zmywarka i kuchenka gazowa, do świetlicy wiejskiej w Starych Modzelach lodówka, natomiast do świetlicy wiejskiej w Sierzputach Młodych zastawa stołowa, składająca się z 133 elementów. Zakupione wyposażenie wynika z potrzeb świetlic wiejskich, które zostały ustalone podczas konsultacji z Sołtysami tych wsi.

W ramach tego samego projektu Gminny Ośrodek Kultury w Pniewie zyskał 20 kompletów historycznych strojów (po 10 damskich i męskich) z XI-XIII wieku i z XIV w., które składają się łącznie z 94 elementów.

Zakupione ubrania i przedmioty przyczynią się do poprawy wyposażenia GOK-u i świetlic wiejskich. To zaś powinno przełożyć się na większą liczbę ofert kulturalnych skierowanych do dzieci i młodzieży czy wzrost podejmowanych inicjatyw o charakterze integracyjnym i edukacyjnym w GOK-u i świetlicach, co w konsekwencji przełoży się na wzmocnienie integracji mieszkańców Gminy Łomża.

Zadanie pod tytułem: „Zakup strojów historycznych wraz z akcesoriami i instrumentami do Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie oraz wyposażenia do świetlic wiejskich w miejscowościach: Giełczyn, Stare Modzele i Sierzputy Młode” zostało zrealizowane w ramach dotacji z budżetu Województwa Podlaskiego z „Programu odnowy wsi województwa podlaskiego na realizację przez gminy zadań istotnych dla sołectw z terenu województwa” Całkowita wartość zadania wynosi 29 560,80 zł, a pozyskane przez Gminę Łomża dofinansowanie to 50% kosztów kwalifikowalnych.

 • Nowe wyposażenie świetlic wiejskich i GOK-u
 • Nowe wyposażenie świetlic wiejskich i GOK-u
 • Nowe wyposażenie świetlic wiejskich i GOK-u
 • Nowe wyposażenie świetlic wiejskich i GOK-u
 • Nowe wyposażenie świetlic wiejskich i GOK-u
 • Nowe wyposażenie świetlic wiejskich i GOK-u
 • Nowe wyposażenie świetlic wiejskich i GOK-u
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.