Strona główna » Inwestycje
2
gru
2020

Ruszają remonty dróg z FDS

Za rok mieszkańcy Jednaczewa, Konarzyc i Pniewa powinni móc cieszyć się z wyremontowanych dróg. Przetargi rozstrzygnięte, umowy na realizacje zadań podpisane i jeszcze w tym roku ruszą prace budowlane. Budowa pięciu ulic będzie kosztowała 4 miliony 600 tysięcy złotych, a połowę tej kwoty Gmina Łomża pozyskała z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

W Jednaczewie przebudowane zostaną ulice: Szkolna, Zielona i Piaskowa. Powstaną jezdnie o długości 1 km, z poboczami na całej długości i dwoma skrzyżowaniami. Łączny koszt tej inwestycji to 1,1 mln złotych. W Konarzycach wyremontowana zostanie ul. Ogrodowa na odcinku 500 m, wraz z budową chodnika i oświetlenia. Ta inwestycja warta jest prawie 1,5 mln złotych. Natomiast w Pniewie gmina wybuduje ul. Akacjową na odcinku 1,2 km z poboczami, chodnikami i kanalizacją deszczową. Budowa tej ulicy kosztować będzie 2 mln złotych.

Pod koniec listopada gmina przekazała place budowy Wykonawcom, którzy zaproponowali najkorzystniejsze oferty w ogłoszonych przetargach. W Konarzycach prace już się rozpoczęły, w Pniewie i Jednaczewie ruszą w najbliższym czasie.

To kolejne inwestycje realizowane przez Gminę Łomża z wykorzystaniem środków z Funduszu Dróg Samorządowych. W 2020 roku ze wsparciem tego fundusz zrealizowaliśmy ul. Janowską w Starych Kupiskach oraz Konarską i Boczną w Zawadach. Pierwsza z tych inwestycji kosztowała ok. 1 mln zł, a dwie kolejne ponad 2,6 mln zł. Gmina Łomża stara się już o wsparcie budowy kolejnych dróg z FDS. Rządowy Fundusz jest dużym wsparciem dla jednostek samorządu terytorialnego, służącym rozbudowie infrastruktury transportowej i zmierzającym do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Jednaczewo n.png

Pniewo n.png

Konarzyce n.jpg

  • Ruszają remonty dróg z FDS
  • Ruszają remonty dróg z FDS
  • Ruszają remonty dróg z FDS
  • Ruszają remonty dróg z FDS
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.