Strona główna » Jednostki » Ośrodek Pomocy Społecznej
15
sty
2021

Świadczenie 500 plus w 2021 roku. Rusza nabór wniosków

W tym roku nie w lecie, ale już 1 lutego 2021 r. w całej Polsce rusza nabór wniosków o wypłatę 500 zł na każde dziecko. Złożenie dokumentów jest konieczne, w celu dalszego otrzymywania świadczenia.

- Od 1 lutego wnioski będą przyjmowane tylko za pośrednictwem Internetu. Przez pierwsze dwa miesiące dokumenty można przesłać poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS – tłumaczy Małgorzata Kozicka, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża, który realizuje zadanie. – W obecnych czasach zachęcam do wybierania tej formy złożenia wniosku. Nie dość, że jest bezpieczna, to jest także szybka. Wypełnienie dokumentów zajmie kilka minut, bez konieczności wychodzenia z domu.

Od 1 kwietnia wniosku o świadczenie będzie można składać drogą tradycyjną tj. osobiście w siedzibie ośrodka lub za pośrednictwem poczty. Zmiany dotyczące terminów związane są z wprowadzeniem rocznego okresu świadczeniowego - od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.

KIEDY WYPŁATA 500 PLUS?

Rodzice, którym przysługują środki z tytułu 500 plus muszą pamiętać, że termin wypłaty jest uzależniony od momentu złożenia wniosku. Oznacza to, że im szybciej zostanie on złożony, tym szybciej gotówka znajdzie się na koncie.

Dokładne terminy wypłaty pieniędzy w 2021 roku przedstawiają się następująco:

  • Złożenie wniosku od 1 lutego 2021r. do 30 kwietnia 2021r. oznacza wypłatę pieniędzy do 30 czerwca 2021r.
  • Złożenie wniosku od 01 maja 2021r. do 31 maja 2021r. oznacza wypłat pieniędzy do 31 lipca 2021r.
  • Złożenie wniosku od 01 czerwca 2021r. do 30 czerwca 2021r. oznacza wypłatę pieniędzy do 31 sierpnia 2021r.

 Jeśli osoba złoży wniosek w późniejszym terminie (po 30 czerwca), prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. W związku z tym, tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2021r.

 Przypomnijmy, że świadczenie 500 plus przysługuje na wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny. Od momentu urodzenia dziecka rodzic ma 3 miesiące na złożenie wniosku (świadczenie będzie wypłacone z wyrównaniem).

Program będzie realizowane przez pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej Gminy Łomża. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami tutejszego Ośrodka.

Nr telefonu: 86 216-64-13

Nr telefonu kom.: 505-126-199

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.