Strona główna » Sport
7
lip
2021

VII Nocny Turniej o Puchar Wójta Gminy Łomża - podsumowanie

Już po raz VII zorganizowany został turniej o Puchar Wójta Gminy Łomża, który przyczynił się do tego, że na co dzień spokojne i nostalgiczne Pniewo, zyskało przydomek nocnej stolicy piłki nożnej.

W tegorocznej edycji turnieju zagrało 16 zespołów, w barwach których na syntetyczne boisko wyszło blisko 200 zawodników. Do rywalizacji, która miała miejsce między 2 a 3 lipca, przystąpiło wiele utytułowanych drużyn, wystarczy wspomnieć, że do walki o kolejne trofea stanęli między innymi obecni srebrni (DEMED) i brązowi medaliści (UNIGLASS) I Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża, oraz trzy najlepsze zespoły drugoligowe (KLATKA TEAM, ELMAX DACHY SUPER TEAM, WIŹNIACY).

Spotkania rozgrywano w czterech grupach, gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Do drugiej fazy rozgrywek awansowało 8 zespołów tj. Uniglass, Wiźniacy, Demed, Elmax Dachy Super Team, Klatka Team, FC 8 Wilki, Złoty Gol, KS Czarni.

Mimo wakacyjnej aury, zarówno zebranych kibiców jak i zawodników, zaskoczyły strugi deszczu, nie przeszkodziło to jednak ani jednym, ani drugim. Kibice skryci pod parasolami, żwawo dopingowali swoich ulubieńców, którzy raz za razem raczyli ich kolejnymi dawkami sportowych emocji!

Po zaciętych spotkaniach półfinałowych, poznaliśmy finalistów! Pierwszym z nich została drużyna KS Czarni, których po wyrównanym i remisowym spotkaniu z drużyną FC 8 Wilki, lepiej egzekwowali rzuty karne, w których wygrali nieznacznie 4:5. W drugim spotkaniu wyższość zespołu Uniglass-u musiał uznać obcny mistrz II MLPN MOSiR Łomża, czyli Klatka Team. Po wyrównanym początku, krok po kroku swoją dominację na boisku zwiększał zespół prowadzony przez Karola Kotowskiego, wraz z końcowym gwizdkiem gracze w białych trykotach mogli cieszyć się z wysokiego zwycięstwa tj. 4:1.

W tak zwanym „małym finale” zmierzyły się więc zespoły, które debiutowały w tych rozgrywkach. Mimo początkowej aktywności zawodników reprezentujących FC 8 Wilki, widać było, że dużo sił poświęcili w walce z zespołem z Jeziorka o prawo do gry w finale. Z minuty na minutę było widać, że coraz bardziej do głosu dochodzą bardziej wypoczęci gracze Karola Sejnowskiego. Kilkoma niesamowitymi interwencjami popisał się Dzhambulatov Kerman, który pozwolił swoim kolegom na skupieniu się na zadaniach ofensywnych. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 4:0, jednak przegrana drużyna z boiska schodziła świadoma tego, że postawiła rywalom ciężkie warunki.

Około pierwszej w nocy nadszedł moment na, który czekali wszyscy!

„Takie spotkania i turnieje, pozwalają poczuć nam, pasjonatom i piłkarskim amatorom dreszczyk emocji, który towarzyszy zawodowcom w codziennym życiu. Choć boiska i liczba kibiców na trybunach różnią się od siebie diametralnie, to pasja i satysfakcja ze zwycięstwa jest taka sama. Właśnie dlatego ten finał, jest tak istotny dla zawodników, którzy ciężko pracowali aby się w nim znaleźć” – relacjonował na chwilę przed pierwszym gwizdkiem organizator turnieju Jemielity Radosław.

W finale mieliśmy wszystko czego oczekuje się od takich spotkań! Bramkarskie parady, indywidualne pojedynki, bramki i nieoczekiwane zwroty akcji! Pierwsza połowa to zachowawcze podejście obu zespołów, które starały się zdominować przeciwnika atakiem pozycyjnym, mimo kilku dogodnych sytuacji, obaj bramkarze zachowali czyste konto. Druga połowa, to już zupełnie inna bajka, po tym jak błyskawicznie na prowadzenie wyszła drużyna KS Czarni, zawodnicy Uniglass-u, dosłownie i w przenośni „rzucili” się do odrabiania strat. O każdą piłkę, nawet w sytuacjach teoretycznie nieistotnych walczyli jak natchnieni. Dzięki walecznemu podejściu, całego zespołu Uniglass-u udało się im odwrócić losy tego spotkania i sięgnąć po upragniony puchar! 

Poza wyróżnieniami drużynowymi, przyznano również nagrody dla króla strzelców, najlepszego zawodnika turnieju i najlepszego bramkarza, które powędrowały kolejno do Michała Pardo (8 bramek – drużyna Uniglass). Sebastiana Bardzikowskiego (KS Czarni) oraz Piotra Kiełczykowskiego (2 stracone bramki na przełomie całego turnieju – Uniglass).

Trofea i upominki dla uczestników ufundował Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys. Pomysłodawcą i organizatorem VII Nocnego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Łomża” jest animator kompleksu sportowo – rekreacyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012” - Radosław Jemielity, który podziękowania za pomoc w organizacji zawodów kieruje do wszystkich, którzy wspomogli organizację zawodów, tj: URZĄD GMINY ŁOMŻA, ELMAX DACHY oraz MOSiR.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.