Strona główna » Jednostki » Szkoły Podstawowe
14
cze
2021

Laptopy do szkół podstawowych z projektu ,,Bądź Mistrzem”

Szkoły podstawowe w Kupiskach, Podgórzu i Wygodzie otrzymały po osiem laptopów, w ramach projektu "Bądź Mistrzem" realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Przekazanie sprzętu wraz z pomocami dydaktycznymi oraz materiałami do warsztatów, odbyło się 14 czerwca 2021 r. w Urzędzie Gminy Łomża.

W projekcie ,,Bądź Mistrzem” bierze udział 120 uczniów, który uczestniczą zajęciach rozwojowych z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, robotyki i infomatyki oraz języka angielskiego. Dodatkowo uczniowie biorą udział w warsztatach kulinarnych, krawieckich i kreatywnych

Zajęcia rozwijają uzdolnienia, ukierunkowane są na kształtowanie czynności intelektualnych potrzebnych w codziennych sytuacjach i w dalszej edukacji, a także kształtują postawy i umiejętności uczenia się, innowacyjności, inicjatywności, kreatywności, przedsiębiorczości i pracy zespołowej, które są ważne w edukacji szkolnej i w odnajdywaniu się w przyszłości na rynku pracy. 

W czerwcu 2021r. w ramach projektu przewidziano 3 wycieczki edukacyjne dla 120 uczniów. Społeczność szkolna pojedzie do Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodu, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle oraz EC1 Miasto Kultury w Łodzi. Podczas wycieczek dzieci będą zwiedzały interaktywne wystawy, centra nauki, parki narodowe co pozwoli na kontakt z nauką w praktyce, uświadomi im możliwości, jakie niesie ze sobą nauka i nowoczesne technologie oraz ich wszechstronne wykorzystanie. Wycieczki zachęcą dzieci do nauki przedmiotów ścisłych i wyboru w przyszłości  kierunków związanych z naukami ścisłymi. Jednocześnie  kształtują postawy i umiejętności uczenia się , innowacyjności, inicjatywności, kreatywności, przedsiębiorczości i pracy zespołowej, które są ważne w edukacji szkolnej i w odnajdywaniu się w przyszłości na rynku pracy. 

Od dnia 8 czerwca  2021 r. prowadzane są warsztaty EFEKTYWNE KSZTAŁCENIE dla nauczycieli. W szkoleniu bierze udział 6 nauczycieli ze szkół biorących udział w projekcie. Szkolenie obejmuje korzystanie z e-zasobów, e-podręczników, stosowanie narzędzi TIK na zajęciach edukacyjnych. Zakończenie warsztatów zaplanowano na 17 czerwca 2021 r.         

  • Laptopy do szkół podstawowych z projektu ,,Bądź Mistrzem”
  • Laptopy do szkół podstawowych z projektu ,,Bądź Mistrzem”
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.