Strona główna » Samorząd
10
lis
2021

11 listopada - Święto Niepodległości

"Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna."
( „Polska” R. Przymus)

11 listopada 1918 roku był dniem, w którym ziściły się marzenia kilku pokoleń Polaków. W tym dniu, po 123 latach zaborów, rusyfikacji i germanizacji, ciemiężenia i karania za mówienie po polsku, krwi przelanej w powstaniach i zsyłek na Sybir, Polacy odzyskali swój ojczysty dom, odzyskali wolną i niepodległą Ojczyznę.

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Wywieszane tego dnia przy domach flagi biało-czerwone są manifestowaniem naszych więzi z polską tradycją i kulturą, świadczą o patriotycznej postawie i przywiązaniu do Ojczyzny.

Z okazji Święta Niepodległości, wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Łomża i radnymi gminy, życzę wszystkim mieszkańcom Gminy Łomża, abyśmy cieszyli się z dobrego życia w niepodległej Ojczyźnie. Abyśmy byli dumni, że jesteśmy wolnymi Polakami. Życzę, abyśmy ze szczerym sercem i wielkim zaangażowaniem pracowali dla Jej dobra. Życzę też, abyśmy nigdy nie byli zmuszeni – tak jak nasi dziadkowie i pradziadowie – przelewać krew i oddawać życie za Jej wolność.

Życzę Państwu wszystkiego najlepszego.

Wójt Gminy Łomża
Piotr Kłys

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.