Strona główna » Sport
16
lis
2021

"Bieg Niepodległości" na zakończenie Aktywnej Piątki Gminy Łomża

103 zawodników z różnych zakątków Polski wystartowało w ostatnim biegu „Aktywnej Piątki Gminy Łomża”, który odbył się 14 listopada w Giełczynie. Zwycięzcą, jak podczas czterech innych biegów, został Adam Szydlik z Łomży. „Bieg Niepodległości” na dystansie 10 km, rozpoczął się od 300-metrowego honorowego biegu z flagami biało-czerwonymi na cześć Niepodległej.

Najszybszy zawodnik na pokonanie głównej 10-kilometrowej trasy biegnącej asfaltem i drogą piaskową do lasu i z powrotem potrzebował 36 minut i 58 sekund, natomiast ostatni na mecie ukończył bieg po godzinie i dwudziestu sześciu minutach.

Drugi na mecie, po niespełna minucie, zameldował się Szymon Czartoszewski z Łomży, a tuż za nim wbiegł Arkadiusz Borkowski z Ostrołęki. Wśród Pań najlepsza była Paulina Klimowicz z Kolna (44 min. i 5 sek.)

Zawodnicy po przebiegnięciu dystansu, zjedli ciepły posiłek w świetlicy wiejskiej. Na zakończenie imprezy sportowej najlepsi w całym cyklu grand prix najlepsi biegacze otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody. Odzielnie nagrodzono też najszybszych w "Biegu Niepodległości". Mariusz Niziński - współorganizator imprezy - podziękowałam Zastępcy Wójta Gminy Łomża Cezaremu Zborowskiemu za autorski pomysł i osobiste zaangażowanie przy realizacji cyklu biegów grand prix "Aktywna Piątka Gminy Łomża". Zastępca zapewnił, że druga edycja wystartuje w przyszłym roku, a dokładnie 6 marca 2022 r. w Giełczynie, na co biegacze zareagowali z dużym entuzjazmem.

W całym cyklu grand prix udział wzięło 250 uczestników, a 51 z nich ukończyło wszystkie pięć biegów i za to osiągnięcie otrzymali w Giełczynie czerwone bluzy sportowe. Biorąc pod uwagę wszystkie biegi, zawodnicy 573 razy przekraczali linię mety. I tak - w Giełczynie rywalizację ukończyło 116 biegaczy, w Jednaczewie – 152, w Starej Łomży nad Rzeką – 93, w Pniewie – 109 i na zakończenie w Giełczynie – 103.  

Cykl biegów „Aktywna Piątka Gminy Łomża”, dofinansowany przez Województwo Podlaskie, zorganizowała Gmina Łomża i Stowarzyszenie Biegamy dla Zdrowia, a honorowy patronat nad nim objął Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki. Po przebiegnięciu każdego z biegów uczestnicy otrzymywali medale, które po złożeniu utworzyły kwiat z herbem Gminy Łomża w środku.

 

patronat marszałka.jpg

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.