Strona główna » Dla mieszkańców
16
gru
2021

Skorzystaj z programu Profilaktyka 40+

Profilaktyka 40 Plus to program badań diagnostycznych, z którego skorzystać może każda osoba po 40 r.ż. bez skierowania lekarza. Pandemia koronawirusa spowodowała, że zaniedbaliśmy badania profilaktyczne, a to właśnie dzięki nim możemy na wczesnym etapie zdiagnozować problemy zdrowotne.

Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Program Profilaktyka 40 Plus wystartował w całej Polsce 1 lipca 2021 r., a 11 grudnia 2021 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia o wydłużeniu programu do 30 czerwca 2022 r.

Aby wziąć udział w Programie, należy wypełnić Ankietę Profilaktyki 40 PLUS i zgłosić się do wybranej przychodni lub laboratorium, które biorą udział w programie.

Wykaz placówek, gdzie można wykonać pakiet badań, dostępny jest na stronie pacjent.gov.pl.

Badania dzielą się na badania dla kobiet, mężczyzn i pakiet wspólny.

Pacjenci mogą liczyć na podstawowe badania takie jak morfologia krwi, stężenie cholesterolu całkowitego, stężenie glukozy we krwi, badanie ogólne moczu, ocena funkcji wątroby, krew utajona w kale oraz w przypadku mężczyzn PSA, czyli badanie w kierunku raka prostaty.

Szczegóły dotyczące programu oraz placówki realizujące badania dostępne są na stronach internetowych:

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jakie-badania-w-programie-profilaktyka-40-plus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/profilaktyka-40-plus

  • Skorzystaj z programu Profilaktyka 40+
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.