Strona główna » Dla mieszkańców
3
sty
2022

Przybywa mieszkańców Gminy Łomża

Gmina Łomża rośnie w siłę. Na koniec 2021 roku miała 11 491 mieszkańców. To o 133 osoby więcej niż na początku roku. Niestety pandemia koronawirusa uwidocznia się także u nas, a w rodzinach Gminy Łomża więcej osób zmarło niż się urodziło. 

Gmina Łomża jest najbardziej dynamiczną społecznie gminą w regionie łomżyńskim. Nawet pandemia Covid-19, choć dotknęła także boleśnie wiele z naszych rodzin, nie była w stanie w 2021 r. zatrzymać rozwoju Gminy. Co prawda liczba mieszkańców, którzy zmarli jest nieco wyższa niż liczba dzieci, które urodziły się, to dzięki migracji ogólna liczba mieszkańców Gminy wzrosła i to w skali niespotykanej wcześniej. Na koniec 2021 roku na stałe na terenie naszej gminy zameldowane były 11 402 osoby, czyli o 125 więcej niż na koniec 2020 r. Co ważne liczba osób, które przeprowadziły się do domów w Gminie Łomża jest o 50% wyższa niż w 2020 roku, która z kolei była o kilkanaście procent wyższa niż w 2019 r.

Do 11 402 stałych mieszkańców Gminy Łomża trzeba doliczyć jeszcze 89 mieszkańców zameldowanych tu czasowo. Także tych mieszkańców jest więcej niż było w 2020 r.

Koleje życia…

W 2021 r. zmarło 118 mieszkańców Gminy Łomźa, z czego 63 zgony zarejestrowane zostały na terenie Gminie Łomża. To o 2 zgony mniej niż w 2020 r., gdy zmarło 120 osób.

Niestety po raz drugi z rzędu spadła liczba rodzących się dzieci. W 2021 r. na świat przyszło 51 chłopców i 52 dziewczynki, czyli o 9 dzieci mniej niż w 2020 r. Nowonarodzeni chłopcy najczęściej otrzymywali imiona: Dawid, Jan, Aleksander, Wiktor i Szymon. Natomiast jeśli chodzi o dziewczynki to rodzice najchętniej wybierali imiona takiej jak: Julia, Milena, Zuzanna, Anna i Zofia.

Pewną nadzieją, na zmianę niekorzystnego trendu spadającej liczby urodzin, jest rosnąca liczba małżeństw. W 2021 roku zawarto 49 małżeństw, w tym 11 ślubów to śluby cywilne. To dwa razy więcej niż w roku 2020, gdy w związek małżeński wstąpiło tylko 21 par.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.