Strona główna » Sport
7
mar
2022

"Bieg Tropem Wilczym" i "Bieg po Miód" w Giełczynie

6 marca, punktualnie o 12:00, w Giełczynie 260 pasjonatów biegania wystartowało w „Biegu Tropem Wilczym” tzw. Biegu Żołnierzy Wyklętych. Była to dziesiąta jubileuszowa edycja, a Gmina Łomża wzięła w niej udział po raz drugi. Tego dnia odbył się też Bieg po Miód w ramach „Aktywnej Piątki Gminy Łomża”, który ukończyło 168 biegaczy.

Bieg Tropem Wilczym odbył się na dystansie 1963 m – jest to długość ściśle związana z rokiem, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Wystartował w nim m.in. wójt Piotr Kłys, jego zastępca Cezary Zborowski, a także żołnierze 18 Pułku Logistycznego w Łomży. Na wszystkich biegaczy, który stanęli na starcie, czekał wyjątkowy zestaw startowy złożony z koszulki, metalowej butelki, pamiątkowego medalu oraz materiałów informacyjnych.

„Bieg po Miód” w ramach „Aktywnej Piątki Gminy Łomża” pod patronatem Marszałka Woj. Podlaskiego i przy współudziale środków z budżetu woj. Podlaskiego, odbył się na dystansie 10 km i zgromadził na starcie 168 osób. Dla porównania w ubiegłym roku w Biegu po Miód wystartowało 116 biegaczy. Najszybszy na mecie z czasem 36 min. i 1 s. był Paweł Grygo z Łomży, który akurat 7 marca świętuje 30-lecie biegania. Z tej okazji żona przygotowała dla niego tort, który biegacze wspólnie skonsumowali w świetlicy, po dekoracji.

Jako drugi na metę przybiegł Andrzej Godlewski z Borawskich (36:16), a minutę po nim bieg ukończył triumfator ubiegłorocznego cyklu grand prix Adam Szydlik z Łomży (37:14). Najlepszą z kobiet okazała się Paulina Duda z Kolna (43:26).

Najlepsi biegacze w swoich kategoriach wiekowych otrzymali słoiki z miodem. Nagrody wręczali: wicemarszałek Woj. Podlaskiego Marek Olbryś, wójt Piotr Kłys i zastępca wójta Cezary Zborowski. Organizatorzy imprezy rozlosowali też nagrody specjalne w postaci sękaczy i zestawów serów, zasponsorowanych przez TMT Łomża.

W trakcie biegów Gmina Łomża wraz ze współorganizatorem – Stowarzyszeniem Biegamy dla Zdrowia – przeprowadziła zbiórkę karmy dla schroniska „Sonieczkowo”, do którego trafiają zwierzęta z terenu gminy oraz zbiórkę do puszek na rzecz Polskiej Misji Medycznej.

 

Cykl biegów „Aktywna Piątka Gminy Łomża”, odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego i dofinansowany jest przez Województwo Podlaskie.

baner

 

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.