Strona główna » Inwestycje
9
cze
2022

Świetlica w Sierzputach Młodych eko-funkcjonalna

- Chcemy pobudzenia aktywności mieszkańców Gminy Łomża także w sferze kulturalno-społecznej. Pozyskujemy środki zewnętrze i na lepsze zmieniamy poszczególne świetlice wiejskie – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża.  Jednym z przykładów takich działań jest świetlica w Sierzputach Młodych na którą Gmina Łomża pozyskała dofinansowanie najpierw z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a teraz z Urzędu Marszałkowskiego.

Do niedawna budynek świetlicy wiejskiej w Sierzputach Młodych nie zachęcał do odwiedzania go. Zimny, bez należytego wyposażenia, nie zapewniał warunków odpowiednich do wymagań. W ubiegłym roku, dzięki pozyskanego dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, świetlica wiejska w Sierzputach Młodych, wraz ze świetlica w Starych Modzelach, zyskała ekologiczne źródło ciepła w postaci pompy ciepła z instalacją centralnego ogrzewania oraz panele fotowoltaiczne. W tym roku, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego, świetlica w Sierzputach Młodych będzie miała także nowoczesne oświetlenie i dobrze wyposażoną, funkcjonalną kuchnię. W środę Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys wraz ze Skarbnikiem Anną Lachowską, podpisał umowę na dofinansowanie jej dalszego remontu i wyposażenia w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego ma kwotę 24 755,00 zł. W ramach tych środków samorząd dociepli stropodach, wymieni drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. Budynek zyska energooszczędne oświetlenie i nowe wyposażenie kuchni w postaci: mebli pod zabudowę i sprzętu AGD tj.: płyta indukcyjna, lodówka, piekarnik elektryczny, podgrzewacz elektryczny do wody użytkowej. Wyremontowana kuchnia będzie służyć mieszkańcom i nowo powstałemu Kołu Gospodyń Wiejskich w Sierzputach Młodych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z tego samego źródła Gmina Łomża pozyskała dofinansowanie do remontu łazienki w świetlicy wiejskiej w Puchałach. 

 

 

  • Świetlica w Sierzputach Młodych eko-funkcjonalna
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.