Strona główna » Dla mieszkańców
13
wrz
2022

Trwa rekrutacja do projektu: "Teleopieka i usługi sąsiedzkie dla seniora"

Gmina Łomża we współpracy z Łomżyńska Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Łomży od 01 sierpnia 2022 roku do 31 listopada 2023 roku realizuje projekt unijny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 pn. Teleopieka i usługi sąsiedzkie dla seniorów.

Celem głównym projektu jest uzupełnienie systemu wsparcia gmin w powiecie łomżyńskim na rzecz osób 60+ w postaci usług opiekuńczych świadczonych lokalnej społeczności w formie usług sąsiedzkich i zdalnej opieki wykorzystując opaski telemetryczne.

Projekt zakłada udział 40 uczestników, którzy zostaną wyposażeni w opaski telemetryczne oraz uzyskają pomoc ze środowiska w postaci usług sąsiedzkich ( 1 osoba na 1 uczestnika).

Każdy z uczestników otrzyma dodatkowo pomoc w projekcie:

- usługę teleopieki,

- pomoc doradcy życiowego,

- pomoc psychologa,

- pomoc fizjoterapeuty/diabetyka/rehabilitanta,

Opiekunowie będą świadczyć pomoc w codziennym życiu, np. pomoc w utrzymaniu higieny osobistej, karmieniu, podawaniu leków, w utrzymaniu mieszkania w czystości, w kontaktach z lekarzem itp. 

Realizatorem projektu w Gminie Łomża jest Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża.

Rekrutacja pod numerem tel.: 86 216 21 99. Nabór chętnych trwa do 30 września 2022 r.

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.