Strona główna » Jednostki » Centrum Kultury Gminy Łomża
17
lis
2022

„Odkrywamy kulturę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pniewie”

Gminny Ośrodek Kultury w Pniewie informuje, że zakończył realizację zadania pod nazwą: „Odkrywamy kulturę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pniewie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna”.

Celem projektu było zapewnienie szerokiemu gronu odbiorców dostępu do kultury poprzez organizację tematycznych wyjazdów do różnych instytucji kulturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które mają utrudniony dostęp do kultury.

W projekcie wzięło udział 84 osoby, w tym dzieci, młodzież oraz seniorzy powyżej 60 roku życia, będący mieszkańcami Gminy Łomża. Jednym z kryteriów naboru uczestników była trudna sytuacja materialna oraz orzeczenie o niepełnosprawności.

W ramach zadania zorganizowano wycieczki do:

  1. Warszawy w dniu 23.09.2022 r,
  2. Gdańska w dniu 30.09.2022 r,
  3. Teatru Lalki i Aktora w Łomży w dniu 08.10.2022 r,
  4. Białegostoku w dniu 16.10.2022 r.

W tracie wyjazdu do Warszawy i Gdańska organizator zapewnił wyżywienie.

Zwiedzanie obiektów muzealnych, jak i  wykwalifikowanych przewodników turystycznych.

W Warszawie uczestnicy projektu zwiedzili: Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Stare Miasto, Pomnik Powstania Warszawskiego.

Program wycieczki do Gdańska obejmował zwiedzanie: Muzeum Narodowego w Gdańsku Oddział Sztuki Dawnej, Muzeum II Wojny Światowej, Westerplatte, Drogę Królewską.

Podczas wizyty w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży grupa obejrzała przedstawienie „ Królik Edward” oraz zwiedziła budynek teatru.

Natomiast w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki, uczestnicy projektu mieli okazję obejrzeć musical „West Side Story”.

 

Partnerzy projektu:

Gmina Łomża, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża, Szkoła Podstawowa w Konarzycach.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.