Strona główna » Jednostki » Centrum Kultury Gminy Łomża
4
sty
2023

Nowe Centrum Kultury z nowym dyrektorem

Mariusz Rytel wygrał konkurs i został powołany, przez Wójta Gminy Łomża Piotra Kłysa, na stanowiska Dyrektora Centrum Kultury Gminy Łomża. Centrum, które powstało z połączenia  Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie, działalność rozpoczęło wraz z początkiem 2023 roku.

W ocenie władz gminy połączenie placówek umożliwi bardziej efektywne wykonywanie zadań gminy w zaspakajaniu potrzeb wspólnoty samorządowej w sferze kultury, z należytym uwzględnieniem potrzeb czytelniczych i edukacyjnych mieszkańców. Na połączenie gminnych placówek zgodę wyraził Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Rada Gminy Łomża uchwałę o połączeniu placówek podjęła pod koniec października. Jeszcze w starym roku Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys ogłosił otwarty konkurs na stanowisko dyrektora nowej gminnej placówki. Zgłosiła się jedna osoba, a komisja konkursowa złożona z przedstawicieli władz Rady Gminy Łomża i Urzędu Gminy, która pod koniec grudnia przeprowadziła postępowanie i merytorycznie oceniła kandydata, jednomyślnie rekomendowała go na stanowisko dyrektora. Na tej podstawie Wójt Piotr Kłys powołał z dniem 1 stycznia 2023 r. Pana Mariusza Rytela na stanowisko Dyrektora samorządowej instytucji kultury o nazwie Centrum Kultury Gminy Łomża.

Mariusz Rytel ma 45 lat i jest mieszkańcem Gminy Łomża. Ukończył Wydział Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej A. Gieysztora w Pułtusku oraz Studia podyplomowe w zakresie Animator i Manager Kultury w Wyższej Szkole Kadr Menadżerskich w Koninie. Ma bogate doświadczenie zawodowe. Przez 15 lat pracował jako dziennikarz, reporter, publicysta, prezenter i wydawca m.in. w Radiu Nadzieja w Łomży, Polskim Radiu Białystok czy Telewizja Polska (TVP oddział Białystok). W ostatnich latach pracował w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, gdzie m.in. pełnił funkcję rzecznika prasowego, a ostatnio w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

- Jestem przekonamy, że połączenie zasobów Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu z zasobami Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie, dzięki efektowi synergii, przyczyni się do skuteczniejszego działania oraz świadczenia wyższego poziomu usług dla mieszkańców i zapewnienia im bardziej różnorodnych form działania. Jestem również przekonany, że Pan Mariusz Rytel, posiadając wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe, zrealizuje naszą wizję rozwoju Centrum Kultury Gminy Łomża, a oferta usług i wydarzeń będzie jeszcze bardziej różnorodna i skierowana do szerszego grona odbiorców – mieszkańców naszej gminy – mówi Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża. - Nowa instytucja kultury Gminy Łomża rozpoczyna działalność w 50-roku istnienia Gminy Łomża. Obchody „Złotego Jubileuszu” będą wybrzmiewały przy większości wydarzeń organizowanych w tym roku przez Centrum Kultury i Gminę Łomża. Chcemy, aby one w jeszcze większym stopniu zintegrowały społeczność naszej gminy.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.