Strona główna » Dla mieszkańców
7
wrz
2023

Edukacja ekologiczna w Gminie Łomża

O innowacyjnych rozwiązaniach w rolnictwie, trendach na rynku żywności ekologicznej i wpływie takiej żywności na zdrowie człowieka dowiedzą się uczestnicy konferencji, które w październiku zorganizuje Gmina Łomża wraz z Międzynarodową Akademią Nauk Stosowanych w Łomży.

Konferencje to element projektu p.n. „Edukacja z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodnej i zrównoważonego rozwoju w Gminie Łomża”, który został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej oraz upowszechnienie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska i rolnictwa ekologicznego zwłaszcza u dzieci i młodzieży, ale także i starszych mieszkańców Gminy Łomża.

Projekt Gmina Łomża realizuje od maju, a jego zakończenie planowane jest na listopad bieżącego roku. W szkołach ku końcowi zbliżają się warsztaty ekologiczne w trakcie dzieci i młodzież

uświadamiają sobie dlaczego drzewa są naszym skarbem, pszczoły są niezbędnym elementem i że dzięki ich pracy wszyscy żyjemy, oraz jak być świadomym klientem czy jak prawidłowo segregować odpady. Uczniowie z niepotrzebnych starych rzeczy wykonali m.in.: kukiełki, przytulanki, biżuterię z butelki czy też zaczarowane ogrody w słoikach.

W ramach projektu powstaje również broszura edukacyjna na temat ekologii w Gminie Łomża, która będzie dystrybuowana za darmo wśród mieszkańców.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.